Новини
09 Листопада, 2016 р., 12:53
У Шумському центрі позашкільної роботи проведено інтелектуальну гру "Маленькі розумники" для двадцяти дев'яти учнів 3-4 класів району. У першому турі гри діти вибирали правильні відповіді на запитання . У другому - давали відповіді на десять запитань по темі. У третій тур пройшло тільки п'ятеро найкращих: Гоц Роман, Ніколюк Анастасія, Гук Юлія, Онищук Ангеліна, Петрушевський Арсен. Мудру сову отримав учень Тетильківського НВК Гоц Роман.
Гуртківці центру позашкільної роботи подарували учасникам гри та глядачам чарівний танець та продемонстрували екологічний показ мод. У роботі журі взяла участь вчителька початкових класів із Луганської області Гільова Ірина Олександрівна, яка в рамках проекту "Збудуємо країну разом" перебуває на Шумщині. Гру провела заступник директора з навчально-виховної роботи Фаюра Н.Ж.
08 Листопада, 2016 р., 16:27
08 Листопада, 2016 р., 14:45
08 листопада відбулася нарада за участю міського голови Плетюка В.Є., начальника філії "Шумський райавтодор" Левчука О.В., керівника проектувального підрозділу Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Греськіва В.І. по питанню проведення ремонту автодороги Шумськ-Боложівка на ділянці вул.Б.Хмельницького.
07 Листопада, 2016 р., 16:00
03 Листопада, 2016 р., 18:56
03 листопада 2016 року Шумським районним центром зайнятості проведений семінар з соціальними партнерами на тему: «Надання соціальних послуг особам з інвалідністю. Презентація послуг, що надаються службою зайнятості, у тому числі, щодо вирішення питань зайнятості інвалідів».
02 Листопада, 2016 р., 15:08
Такою була тема зустрічі міського голови з громадськістю, яку анонсували на 2 листопада.
Днями міський голова голова Володимир Плетюк повернувся із чеського міста Брно та італійського Больцано, де перебував у складі делегації, що мала на меті вивчити питання поводження з побутовими відходами та можливості побудови сміттєпереробних заводів на Тернопіллі.
Як зазначив Володимир Плетюк, ця проблема йому знайома, адже займався цим раніше, брав участь у відповідних семінарах та зустрічах і є ініціатором побудови такого заводу на території північної частини Тернопілля – це була основна із причин його участі у такій поїздці, яку, до слова, повністю оплатила фірма, яка займається будівництвом таких заводів. Крім того, потенційні інвестори готові працювати саме з муніципалітетами.
Відповідаючи на закиди опонентів та коментарі у соціальних мережах, міський голова акцентував на тому, що питання будівництва заводу рано чи пізно стане реальною потребою, бо, на жаль, кількість сміття, не зменшується, а, навпаки, зростає. Його обсяги на Шумщині недостатні для того, щоб будувати окремий завод, він має стати спільним для Шумського, Кременецького, Лановецького та Збаразького, і, швидше за все, не буде розташований на Шумщині, адже тут братимуть до уваги чимало аспектів, зокрема, логістику. Хоча деякі учасники зустрічі висловлювали і такі думки: а чому не в Шумську, адже це – і додаткові робочі місця, і дохід у місцевий бюджет?
Володимир Плетюк розповів про те, що у Європі переробляють сміття у малих розмірах, більшість його спалюють, що нашим законодавством заборонено, тому тут сприяти обіцяють народні депутати, адже без внесення таких змін про реалізацію цього проекту не варто й вести мову. Що стосується екології, то заводи у Брно і Больцано оснащені відповідною системою фільтрації, і така діяльність не завдає шкоди довкіллю, при тому, що Больцано – курортне місто. А на спалюванні сміття зароблять, бо таким чином виробляють електричну та теплову енергію.
Якщо погодитися на такий проект, потрібно вносити пропозиції у бюджет на наступний рік, тому дуже важлива тут позиція громадськості, розуміння і підтримка. Крім того, заводи у нас будуватимуть саме європейські фірми, а їхні інвестиції складуть 80%. І це – не фантазії, а реально те, що можна у нас втілити.
Є й інший варіант, від якого минулоріч міська рада відмовилася з фінансових міркувань – на Тернопіллі є фірма, яка готова вивозити від нас сміття. Але за це кожен житель має платити 10 грн у місяць. Не важко передбачити, що тяжко буде примусити зробити це кожного мешканця, тому таку ношу доведеться нести міському бюджету. Та, можливо, з такого варіанту варто буде розпочинати, бо сміття не зникає, і навіть, якщо ідею із побудовою сміттєпереробого заводу вдасться реалізувати, для цього мине щонайменше рік.
Володимир Плетюк просив присутніх на зустрічі, а, особливо, депутатів, активістів, донести цю інформації до громадськості. А ще наголосив на тому, що хотів би бачити у залі більше тих шумчан, які висловлюють невдоволення тими процесами, які тривають, адже влада готова до співпраці, пропозицій і порад, у цьому і є відкритість її роботи. Бо критикувати вдома на кухні – це одне, а ось прийти, вислухати і, можливо, запропонувати конкретний варіант вирішення проблеми – зовсім інше. Бо говорити можна багато, а от взяти на себе відповідальність не всі поспішають.
На зустрічі також обговорили інші важливі питання – виконання міського бюджету за 9 місяців поточного року, проблеми та перспективи галузі житлово-комунального господарства та отримання повної інформації про використання земель, кар’єрів, роботи пилорам по кожному населеному пункті громади, адже це - один із суттєвих шляхів надходжень до бюджету.
01 Листопада, 2016 р., 10:10
Про це та інше міський голова Володимир Плетюк розповість жителям громади завтра, у середу, 2 листопада 2016 року, о 09 год., у приміщенні центру позашкільної роботи.
Серед питань, які будуть актуальними:
1. Звіт про поїздку у складі делегації у чеське місто Брно та італійське Больцано щодо проблеми поводження з твердими побутовими відходами та перспективи побудови на Тернопіллі сміттєпереробних заводів.
2. Шляхи покращення роботи по наповненню бюджету міської ради.
3. Виявлення та легалізація прихованих робочих місць у населених пунктах громади.
4. Різне.
До участі в обговоренні важливих проблем запрошуємо усіх бажаючих.
01 Листопада, 2016 р., 09:52
Про те, як далі мають розвиватися освітні заклади, які функціонують на території Шумської об`єднаної громади, ішлося на нараді, яку міський голова Володимир Плетюк провів з працівниками відділу освіти, молоді та спорту міської ради.
01 Листопада, 2016 р., 09:33
31 жовтня працювала робоча група, в складі якої був архітектор з міста Київ Єжов Євген Олександрович від ТОВ “Крок Центр”, якій представив ескіз генплану розвитку нашого міста. В процесі обговорення були знайдені компромісні рішення щодо об’єктів розташування, а саме: забудова присадибних ділянок, розміщення виробничої зони, розміщення рекреаційної зони.