Всесвітній тиждень імунізації

Дата: 24.04.2024 09:45

Сьогодні стартує Всесвітній тиждень імунізації.  Протягом наступних семи днів ми ділитимемося цікавими фактами про імунізацію. І почнемо традиційно, з історії.

Вакцинація одне з найважливіших досягнень людства, яке щороку рятує близько 3,5-5 млн життів.  Це найефективніший спосіб вберегти себе та своє оточення від більше десяти смертельно небезпечних інфекційних хвороб. Перші щеплення (після свого винаходу) могли собі дозволити  лише найбагатші люди Європи.

Сьогодні ж вакцинація доступна кожному, а обов’язкові вакцини, передбачені Календарем профілактичних щеплень, в Україні надаються безкоштовно.

Завдяки імунізації:

• людство перемогло натуральну віспу;
  • захворюваність на поліомієліт у світі знизилася майже на 99%;
  • знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, краснуху, захворюваність менінгітами, раком печінки;
  • глобальна смертність від кору знизилася на 75%;
  • знизилася щорічна смертність від правця новонароджених більш ніж у 13 разів.

Упевніться, що ви та ваші близькі мають усі обов’язкові щеплення відповідно до свого віку. Запитайте про це у свого лікаря, або ж завантажте Календар профілактичних щеплень за посиланням: https://moz.gov.ua/article/immunization/kalendar-profilaktichnih-scheplen.

Вакцинуйтеся, і будьте захищеними. Дізнайтеся більше про вакцинацію на Національному порталі з імунізації https://vaccine.org.ua/Здоров’я нашої громади – наша спільна відповідальність.

#7днів-7фактів #ТижденьІмунізації