До уваги жителів м. Шумськ!

Дата: 28.02.2024 08:59

До уваги жителів м. Шумськ!

КП «Шумськкомунсервіс» повідомляє про намір збільшити тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня є необхідним для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою, централізованим водовідведенням. На даний час діють тарифи з централізованого водопостачання та водовідведення, які були встановлені рішенням виконавчого комітету Шумської міської ради 23 лютого 2022 року № 301 введені в дію з 1 березня 2022 року в наступних розмірах:

- на централізоване водопостачання для усіх споживачів 27,97 грн за 1 м куб (з ПДВ).

- на централізоване водовідведення для усіх споживачів 24,70 за 1 м куб (з ПДВ).

Водночас, слід зазначити, що в умовах зростання основних складових тарифів, зокрема: мінімального прожиткового рівня працездатної особи та рівня мінімальної заробітної плати та відповідно сум відрахувань складових вартості електричної енергії, вартості паливно-мастильних матеріалів, виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам на виробництво послуг з водопостачання та водовідведення. На сьогодні діючі тарифи на дані послуги не відшкодовують фактичні витрати. Так, за результатом 2023 року рівень відшкодування затвердженої тарифом фактичної собівартості за централізоване водопостачання склав 82 % та водовідведення 44 %, що привело до збитків підприємства.

Розрахунок тарифів був здійснений відповідно до Постанови КМУ від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» в редакції Постанови КМУ від 03.04.2019 № 291. За основними елементами собівартості плановий тариф на водопостачання та водовідведення на 2024 рік відбулось підвищення по наступним елементам: матеріальні витрати зросли на 10% за рахунок збільшення ціни на реактиви, спецодяг, запчастини, матеріали та інші матеріальні ресурси. Паливно-мастильні матеріали зросли на 62,5% з 25,00 грн. до 40,00 грн за 1 л, електроенергія з 4,78 грн за 1 кВТ/год. до 7,44 грн за 1 кВт/год. Мінімальна заробітна плата збільшилася з 6700,00 грн до 7100,00 грн відповідно збільшились нарахування на заробітну плату.

Загальний розмір та рівень тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення:

Послуга

Діючий тариф з ПДВ грн/ м3

Планово економічно обґрунтований тариф з ПДВ грн/м3

Рівень підвищення тарифів

грн/м3

Централізоване водопостачання

27,97 грн.

39,30 грн.

+ 11,33

+ 40,5

Централізоване водовідведення

24,70 грн.

35,82 грн.

+ 11,82

+ 45

Прийом зауважень та пропозицій – 15 днів з дня публікації повідомлення за адресою м. Шумськ, вул. Богдана Хмельницького, 10 або за тел. 2-16-60.

КП «Шумськкомунсервіс»