Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Заборонено спалювати суху рослинність

Дата: 29.09.2023 15:25
Кількість переглядів: 132

Фото без опису

Міська рада попереджає про заборону на спалювання сухої рослинності

Щорічно, під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів.

Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків.

Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

У зв’язку з вищезазначеним, Шумська міська рада вкотре звертається до громадян з проханням, дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.

Є рослинні залишки – компостуйте! Для цього потрібно викопати яму до пів метра завглибшки (довжина та ширина – в залежності від кількості зеленої маси) та рівним шаром вистеляти її. Скошена трава, бур’яни, коріння рослин, листя дерев, рештки їжі, тобто підійде все органічне. Можна пересипати рівним шаром із землею. В жарку погоду, для покращення процесу перегнивання, можна поливати водою. Але не з миючими засобами та пральними порошками! Хімічні речовини не можна! Тоді процес компостування не вийде. До речі: компост немає запаху. В такий спосіб Ви сприятимете збереженню довкілля і матимете навесні своє добриво для городу.

Згідно з чинним законодавством, за ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» і ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків. А наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 12.08.2021 № 541 випалювати суху рослинність або її залишки допускається у двох випадках: для приготування їжі (у печі, на мангалі чи за допомогою іншого обладнання), обігріву оселі (дрова, хмиз, брикети) та у традиційно-культурних цілях (багаття на Івана Купала, тощо). Таке випалювання здійснюється за попереднім узгодженням місця та часу з органами місцевого самоврядування.

Не допускається спалювання також промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів.

Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність – повідомляйте відразу Національну поліцію про порушення за номером телефону 102.

Штраф за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі згідно з до статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення складає:

- для громадян: від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.).

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:

від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн);

від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15 300 грн до 21 420 грн).

- для посадових осіб: від 630 до 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10710 – 30600 грн.).

Увага! До Кримінального кодексу України внесено зміни, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і «навмисні підпали», зокрема й сухої рослинності. Відтепер такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь