Літні канікули

Дата: 30.05.2023 08:55

Перед початком літніх канікул нагадуємо про елементарні правила безпеки для дітей, адже це запорука того, що вони добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими.

Закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

• Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

• Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

• Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня важкості.

• Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину.

• Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

• Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

• Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати відповідно до сезону.

• Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Категорично заборонено:

• перебувати біля водойм без супроводу дорослих;

• вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;

• брати в руки, нюхати, їсти незнайомі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;

• підходити до обірваних, обвислих проводів або проводів, що стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння - ці проводи можуть бути ще підживлені електрострумом;

• спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища - там може бути отруйний газ;

• перебувати біля будівельних майданчиків, кар'єрів, закинутих напівзруйнованих будівель;

• вступати у контакт з незнайомими тваринами для запобігання отримання укусів від хворих на сказ тварин;

• заборонено брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу;

• користуватися газовою плитою вдома слід тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і лише під наглядом дорослих;

• не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, що живляться струмом;

• під час участі в масових заходах не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, виконувати правила пожежної безпеки;

• у разі пожежної небезпеки: наявності вогню, іскріння, диму - потрібно негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу.

Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області