Перерахунок пенсій особам, яким не виповнилося 70 років

Дата: 25.11.2022 09:00

Перерахунок пенсій з 1 грудня 2022 року особам, яким не виповнилося 70 років

Відповідно до постанови від 15 вересня 2021 року № 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому» з 01 грудня 2022 року Урядом заплановано чергове підвищення пенсій громадянам.

Зокрема, зазначеною постановою передбачено надання щомісячної доплати до пенсії особам, яким не виповнилося 70 років, страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не працюють (не провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), і в яких розмір щомісячної пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 2500 гривень.

Отже, в осіб, які не працюють і не досягли 70-річного віку, за наявності необхідного страхового стажу (30/35 років відповідно для жінок і чоловіків), розмір пенсії з 01 грудня 2022 року становитиме не менше 2500 гривень.

Якщо в такої категорії  осіб страховий стаж становить менше ніж 35 років у чоловіків і менше ніж 30 років у жінок, доплата до пенсії встановлюється в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи із суми 2500 гривень.

Слід зазначити, що особам, які отримують пенсію, з урахуванням страхового стажу не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок, і працюють/провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, після звільнення з роботи/припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, щомісячна доплата до пенсії, встановлюється з дати звільнення з роботи/припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу.

Пенсіонерам Тернопільської області, яким не виповнилося 70 років, з урахуванням змін у законодавстві, в листопаді проведено перерахунок пенсії з 01 грудня 2022 року.

Всього проведено перерахунок 42680 особам, а середній розмір підвищення склав 71,47 грн.

Головне управління

Пенсійного фонду України