Прес-релізи жовтень
Для кожної родини загиблих через бойові дії працівників ФССУ виплачує допомогу в розмірі майже 250 тис. гривень
У випадку травмування внаслідок бойових дій страховий захист від Фонду соціального страхування України отримують не лише постраждалі працівники, але і їх родини та утриманці. З початку повномасштабного вторгнення ФССУ призначив для них уже 9 мільйонів гривень одноразових допомог, окремо призначено також щомісячні страхові виплати.
Середній розмір одноразової допомоги від Фонду для родини загиблого внаслідок бойових дій працівника склав 248,9 тисячі гривень.
Середня сума одноразової допомоги утриманцю загиблого склала 49,7 тисячі гривень. Для кожного з них, а також для осіб, які не перебували на утриманні померлого, однак мали на це право, Фондом нараховано також щомісячні страхові виплати.
Також Фондом соціального страхування України компенсуються витрати на поховання загиблих внаслідок ведення бойових дій застрахованих осіб.
Зазначимо, одноразова допомога сім’ї потерпілого виплачується у сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату. Одноразова допомога кожній особі, яка перебувала на його утриманні, виплачується у сумі, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату.
Фонд нарахував 25,7 млн гривень допомог напряму евакуйованим працівникам
Аби гарантувати для українців отримання матеріального забезпечення, навіть якщо через війну роботодавець не може дотриматись стандартної процедури, Фонд соціального страхування України нараховує допомоги за лікарняними працівникам напряму.
З початку війни станом на початок жовтня ФССУ нарахував вже 25,7 мільйона гривень лікарняних і декретних допомог напряму працівникам. З них 6,6 мільйона гривень – допомоги по тимчасовій втраті працездатності, 19 мільйонів гривень – допомоги по вагітності та пологах і 0,1 млн гривень – допомоги на поховання.
Без залучення роботодавця Фонд нараховує допомоги для українців, які евакуювались з тимчасово окупованих територій, чиї роботодавці не можуть подати заяву через бойові дії або знаходяться в окупації, а також для працівників, які не змінювали місця проживання, однак чиї роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території.
Для отримання допомоги від Фонду напряму працівник має особисто або через законного представника звернутись до відділення Фонду за місцем реєстрації або перебування на обліку як ВПО. Актуальній перелік відділень Фонду, які мають можливість продовжувати роботу, та їх контакти: https://bit.ly/3LaDkIw
Для призначення допомоги по тимчасовій втраті працездатності чи по вагітності та пологах застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний.
Також необхідно мати при собі оригінали та підготувати копії таких документів: першої-четвертої, одинадцятої-шістнадцятої сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у відповідному порядку за посиланням нижче.
Внутрішньо переміщені особи також надають довідку про взяття на облік як ВПО.
Надання матеріального забезпечення відбувається відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління ФССУ від 24.01.2017 № 8 (пункти 2.1, 2.2): http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/949426
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України