Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Громадське обговорення щодо закриття діяльності Потуторівської ЗОШ І ступеня

Дата: 06.08.2021 15:36
Кількість переглядів: 1898

Фото без опису

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадського обговорення щодо закриття діяльності Потуторівської загальноосвітньої школи І ступеня

з 1 вересня 2021 року

1. Найменування організатора громадського обговорення – Шумська міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів с. Потуторів, що входить до складу Шумської територіальної громади, щодо закриття Потуторівської загальноосвітньої школи І ступеня з 1 вересня 2021 року.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Згідно з ст. 143 Конституції України: «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Основна проблема села Потуторів – різке зниження народжуваності у 2017-2021 роках. Аналіз перспективної мережі на 5 років свідчить про те, що кількість учнів у 2022-2026 роках зменшиться на 80%. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена, виключно, на заробітну плату педагогічних працівників, усі інші витрати здійснюються з місцевого бюджету. Вартість утримання одного учня Потуторівської ЗОШ І ст. у 2021 році становить 42944 грн на рік. При наявності мізерної кількості школярів (4-5 учнів) витрати на фінансування зростуть в двічі.

Негативно вплине на якість знань організація навчання шляхом педагогічного патронажу.

Проаналізувавши перспективну мережу, на сьогодні єдиним оптимальним шляхом у вирішенні проблеми малокомплектності Потуторівської загальноосвітньої школи І ступеня є закриття даного закладу. У разі прийняття вищевказаного рішення школярі будуть забезпечені безкоштовним підвезенням до Биковецького навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», педагогічні працівники - працевлаштовані.

Запрошуємо жителів Шумської територіальної громади долучитися до громадського обговорення щодо реорганізації вищезазначених закладів освіти.

Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 47101, вул. Українська, 59, м. Шумськ, (управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради). Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі Потуторівської ЗОШ І ст. громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Шумської територіальної громади у терміни з 06 серпня до 22 серпня 2021 року.

5. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо закриття Потуторівської загальноосвітньої школи І ступенів з 1 вересня 2021 року – управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради.

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 47101, вул. Українська, 59, м. Шумськ (управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради), електронна адреса: shm.otg.osvita@ukr.net. 

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Ніколаєва Алла Володимирівна, начальник управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради. Контактна особа – Ковальчук Світлана Петрівна – начальник відділу освіти, молоді та спорту управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради, тел. 2-24-23.

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь