Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Звернення стягнення на доходи боржника

Дата: 15.06.2021 16:09
Кількість переглядів: 1398

Фото без опису

Заходом примусового виконання рішень відповідно до Закону України «Про виконавче провадження»   серед інших  є - звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника.

  Звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника здійснюється виконавцем  за наступних умов:

- у випадку, якщо у боржника відсутні кошти на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутнє чи недостатньо майна для відшкодування  в повному обсязі сум, котрі необхідно стягнути за виконавчим документом, а також, якщо виконання рішення стосується стягнення періодичних платежів;

- у разі отримання виконавцем письмової заяви стягувача за іншими виконавчими документами без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника або за виконавчими документами, сума стягнення за якими не перевищує п’яти мінімальних розмірів заробітної плати.

  Виконавець виносить постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, котру надсилає  для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі - підприємцю, які здійснюють виплату  виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.

 Підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено, - до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. Такі підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Міністерством юстиції України.

   Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:

 • у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, - 50 відсотків;
 • за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, - 20 відсотків.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру на утримання членів сім’ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку із смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

 За іншими видами стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.

Не пізніш як у триденний строк підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи – підприємці, які припинили перерахування коштів стягувачу, повідомляють виконавцю про причину припинення виплат та повідомляють виконавцю у разі наявної у них інформації відомості про нове місце роботи, проживання чи навчання боржника.

Виходячи із положень частини 1 статті 70 Закону України «Про виконавче провадження» розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника загальний розмір усіх відрахувань  не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, яка повинна бути  виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

Відповідно до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» визначено що стягнення аліментів здійснюється у порядку,а саме:

1. за наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

2. у разі стягнення аліментів як частки заробітку (доходу) боржника на підприємстві, в установі, організації, фізичної особи, фізичної особи - підприємця відрахування здійснюються з фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови виконавця.

3. після закінчення строку, передбаченого законом для стягнення аліментів, за відсутності заборгованості із сплати аліментів підприємство, установа, організація, фізична особа - підприємець, фізична особа, які проводили відрахування, повертають виконавцю постанову про стягнення аліментів з відміткою про перерахування в повному обсязі стягувачу присуджених йому сум аліментів. Якщо відраховані з боржника суми аліментів не були перераховані стягувачу, виконавець письмово повідомляє стягувачу про розмір заборгованості, що утворилася, та роз’яснює йому права на звернення з позовом до підприємства, установи, організації, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи, якщо така заборгованість утворилася з їхньої вини.

Виконавцем може бути звернуто стягнення на допомогу з державного соціального страхування, виплата якої здійснюється у випадку тимчасової непрацездатності та в інших випадках, допомогу по безробіттю та соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства, яка призначається відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" виключно за рішеннями суду щодо стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також втратою годувальника.

Статтею  73 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено виплати боржника,  з яких виконавцем не може бути здійснено стягнення боргу на такі виплати:

 1. вихідну допомогу, що виплачується в разі звільнення працівника;
 2. компенсацію працівнику витрат у зв’язку з переведенням, направленням на роботу до іншої місцевості чи службовим відрядженням;
 3. польове забезпечення, надбавки до заробітної плати, інші кошти, що виплачуються замість добових і квартирних;
 4. матеріальну допомогу особам, які втратили право на допомогу по безробіттю;
 5. допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
 6. одноразову допомогу у зв’язку з народженням дитини;
 7. допомогу при усиновленні дитини;
 8. допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
 9. допомогу на дітей одиноким матерям;
 10. допомогу особам, зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, по догляду за дитиною з інвалідністю, по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, а також на іншу допомогу на дітей, передбачену законом;
 11. допомогу на лікування;
 12. допомогу на поховання;
 13. щомісячну грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на території, що зазнала радіоактивного забруднення;
 14. дотації на обіди, придбання путівок до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання.

Окрім того, стягнення не проводяться  із коштів  нарахованих боржнику , а саме:

 1. неоподатковуваного розміру матеріальної допомоги;
 2. грошової компенсації за видане обмундирування і натуральне постачання;
 3. вихідної допомоги в разі звільнення (виходу у відставку) з військової служби, служби в поліції та Державної кримінально-виконавчої служби України, а також грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та в інших випадках, передбачених законом;
 4. одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві;
 5. грошової допомоги, пов’язаної з безоплатним забезпеченням протезування (ортезування) учасника антитерористичної операції, учасника здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, які втратили функціональні можливості кінцівок, благодійної допомоги, отриманої зазначеними особами, незалежно від її розміру та джерела походження.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь