Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Видалення зелених насаджень (дерев, кущів, і квітників) на території населеного пункту

Дата: 02.06.2021 12:22
Кількість переглядів: 338

Фото без опису

Видалення зелених насаджень на території населеного пункту за загальним правиломздійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі ордера, дозволу та інших передбачених Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” документів.

Законодавством передбачено випадки, коли підприємство, фізична особа-підприємець чи громадянин України мають право в межах населеного пункту чи за межами населеного пунктувидалити зелене насадження, а саме:

  • виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах згідно із статтею 35-37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;
  • знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш, як 5 сантиметрів;
  • ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
  • відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
  • проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі,мережі водо-, теплопостачання, водовідведення на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, кабельній  електромережі;
  • досягнення деревом вікової межі;
  • провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
  • ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

У випадку ліквідації наслідків аварійної чи надзвичайної ситуації,стихійного лиха абоколи стан зелених насаджень загрожує майну громадян чи юридичних осіб, життю чи здоров'ю громадян, то в таких випадках видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта відповідно до "Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах".

При необхідності видалення зелених насаджень на території меморіального комплексу та кладовищі, то таке видалення здійснюєтьсябез сплати їх відновної вартості за рішенням балансоутримувача, а видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, а також на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки теж без сплати їх відновної вартості.

Якщо замовником, генеральним підрядником чи підрядником отримано дозвіл на виконання будівельних робіт, то  інших документів дозвільного характеру для видалення зелених насаджень у межах будівельного майданчика не вимагається, але лише тоді, колитакі роботи виконуються без залучення субпідрядників.

Для отримання дозволу на видалення зелених насаджень фізичній чи юридичній особі необхідно в першу чергу подати до органу місцевого самоврядуваннязаяву про видалення зелених насаджень. Після надходження такої заяви орган місцевого самоврядування утворює комісію, яка у п’ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і їх відновну вартість та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню.

У разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев комісія з’ясовує причину набуття деревами такого стану, про яку зазначається в складеному комісією акті.

Кожному члену комісії надається один примірник акта. У разі відсутності представника територіального органу Держекоінспекції у складі комісії один примірник акта у триденний строк надсилається до територіального органу Державної екологічної інспекції України.

В п’ятиденний строк головою комісії готується проект рішення, в якому зазначається інформація про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і залишаються на земельній ділянці.

Орган місцевого самоврядування в місячний строк після надходження зазначеного проекту рішення про видалення зелених насаджень, приймає відповідне рішення і видає наступного дня заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.Відновна вартість зелених насаджень, що належать до комунальної власності, сплачується до відповідного місцевого бюджету, авідновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі (крім відновної вартості зелених насаджень, посаджених  цією особою), сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи.

     Отримавши ордер на видалення зелених насаджень юридична особа або фізична особа – підприємець отримує можливість проводити роботи з видалення зелених насаджень. Виконавець робіт з видалення зелених насаджень, строки виконання таких робіт, проведення благоустрою та озеленіння території, а також порядок використання вирубаної деревини визначається в ордері на видалення зелених насаджень. Після закінчення виконання робіт визначених ордером, останній закривається і установа, яка видала ордер ставить на ньому відповідну відмітку.

     Роботи з видалення зелених насаджень проводяться працівниками підприємства відповідно до регламенту встановленого наказом по підприємству, який в свою чергу визначається з урахуванням вимог ордеру та внутрішньої документації з питань охорони праці та техніки безпеки. Крім того, у випадках коли підприємству передається у власність або на зберігання вирубана деревина або на юридичну особу покладено обов’язок з проведення утилізації такої деревини, тоді цим же наказом створюється відповідна комісія, яка має забезпечити облік, оприбуткування чи утилізацію товарно-матеріальних цінностей.

            Варто знати, що за знищення або пошкодження зелених насаджень без дотримання встановленого порядку в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення, передбачається адміністративна відповідальність у вигляді накладення адміністративного штрафу.

     Окрім сплати адміністративного штрафу на підприємство органами місцевої влади буде покладено обов’язок відшкодувати усі збитки, нанесені незаконним видаленням зелених насаджень, в тому числі вартість робіт виконаних відповідними організаціями, які можуть бути найнятті для відновлення благоустрою певної території, тому зневаження обов’язком оформити в установленому порядку дозвіл на видалення навіть одного дерева або куща може призвести до неочікуваних наслідків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь