Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Громадське обговорення щодо реорганізації закладів загальної середньої освіти

Дата: 21.04.2021 13:19
Кількість переглядів: 4810

Фото без опису

1. Найменування організатора громадського обговорення –  Шумська міська рада.

2. Мета: врахування думки жителів Шумської територіальної громади щодо реорганізації шляхом приєднання Шумського ліцею і Шумського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІст. – гімназія» у єдиний заклад загальної середньої освіти  та  Стіжоцького навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» у заклад початкової освіти.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

 На території Шумської територіальної громади функціонує 29 закладів загальної освіти, у яких навчається 2885 школярів:

 -  1 опорний заклад, 3 філії опорного закладу (614 учнів);

 -  3 загальноосвітніх школи І-ІІ ступенів (142 учні);

 - 4 загальноосвітніх школи І ступеня (46 учнів);

 - 1 ліцей  (112 учнів);

 - 1 навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад  І-ІІІ ступенів – гімназія» (412 учнів);

 -  5 навчально-виховних комплексів «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад»  (592 учні);

-  14 навчально-виховних комплексів «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад»  (967 учні).

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів, особливо 10-11 класів. У 2020/2021н.р. у ЗЗСО навчається 267 старшокласників, в середньому це 9 учнів в класі. Хоча в міських закладах дана цифра дещо більша. Однак, утримувати три заклади освіти ІІІ ступеня у нашому невеличкого містечку недоцільно. Шумський ліцей знаходиться у пристосованому приміщені без спортивної зали та спортивного майданчика. Кількість та площа навчальних кабінетів не в повній мірі відповідає потребам учасників освітнього процесу. В той час, коли приміщення Шумського НВК є типовим, відповідає усім санітарним вимогам, проектна потужність становить 725 осіб (навчається  412 школярів). Створення єдиного закладу загальної середньої освіти  дасть позитивні результати, оскільки це і об’єднання навчальної бази, оновлення педагогічного колективу та формування нового учнівського соціуму через групування учнів з високим рівнем знань в одному закладі.

Значна видаткова частина бюджету Шумської територіальної громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Середня наповнюваність класів у закладах освіти Шумського територіальної громади  становить 12,7 учнів, у   сільській місцевості – 9,8 учнів, у Стіжоцькому НВК – 3 школярі. Даний заклад є найбільш затратним серед усіх шкіл ТГ у зв’язку з відсутністю класів, в яких навчається 5 учнів. Згідно з перспективною мережею у 2021/2022 н.р. у закладі навчатиметься 23 учні. Відповідно до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015р. №6 зі змінами та доповненнями: «За рахунок субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 року фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи та приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 25 осіб». Якщо Стіжоцькому НВК залишити статус закладу І-ІІ ступенів, то у новому навчальному році усі витрати по його утриманню здійснюватимуться виключно з міського бюджету.                                 

На сьогодні єдиним оптимальним завданням  у вирішенні проблеми малокомплекктності Стіжоцького НВК є реорганізація даного закладу у початкову школу. Таким чином, ми збережемо приміщення, молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів  працюватимуть у звичних умовах. Учнів 5-9 класів даного навчально-виховного комплексу планується підвозити до Угорського і Тилявського НВК шкільним автобусом. Вивчається питання працевлаштування вчителів в школах громади.

Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, провівши засідання робочої групи управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму, виносимо на громадське обговорення  питання реорганізації  шляхом приєднання Шумського ліцею і Шумського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІст. – гімназія» у єдиний заклад загальної середньої освіти та Стіжоцького навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» у заклад початкової освіти.

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення щодо реорганізації вищезазначених закладів освіти.

Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 47101, вул. Українська, 59, м.Шумськ, (управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради).  Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі ЗЗСО громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Шумської територіальної громади у терміни з 21 квітня по 21 травня 2021 року.

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:  47101, вул. Українська, 59, м.Шумськ (управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради), електронна адреса: shm.otg.osvita@ukr.net. 

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Макаревич Олександр Львович – заступник голови Шумської міської ради. Контактна особа – Ніколаєва Алла Володимирівна, начальник управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради, тел. 2-24-23.

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь