Пам'ять про членів УПА буде жити вічно у наших серцях

Дата: 09.04.2021 07:20

Сьогодні ми з трепетом згадуємо ті історичні події, що проходили на хуторі Шупіньки 9 квітня 1950 року, коли відбувся бій вояків УПА з військовими гарнізону МДБ. У цьому бою загинули: Цимбалюк Іван (псевдо «Бистрозір»), Цимбалюк Степан (псевдо В’юн) – обоє з села Сошище, Новосад Михайло (псевдо «Славко») з села Забара.
    Цимбалюк Іван займав посаду політреферента районного проводу ОУН.
    На хуторі вояки проводили роботу по заготівлі продовольства від населення.
    Бій був нерівним. Троє мужніх повстанців проти кількох десятків червонопогонників.
    Два роки тому на місці загибелі упівців за ініціативою меморіалу «Південна Волинь» встановлено хрест.

Пам’ятний хрест в урочищі Березина (хутір Німеччина) біля села Угорськ встановлений в травні 2017 року. Хрест увічнює пам’ять членів УПА, які загинули за волю України. Тут покояться вояки сотні «Буревія» (Базилевич Петро, сотенний, родом з Вінниччини), які загинули 9 квітня 1944 року.
    Тут захоронені учасники національно-визвольних змагань: Лук’янчук Андрон Панасович (псевдо «Палій») – надрайонновий провідник, керівник Служби Безпеки, Петров Борис (псевдо «Назар») – районновий ОУН, які загинули поблизу села Чайчинці Лановецького району 1 травня 1944 року, Міньковський Микола (псевдо «Кобзаренко») – член формувань ОУН-УПА.
    На цьому місці покояться тіла невідомих повстанців – 19 осіб.

Священнослужителі сьогодні відправлять поминальні панахиди за загиблими  у храмах громади.  Пам'ять про них буде жити вічно у наших серцях.