Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях

Дата: 29.01.2021 15:57
Кількість переглядів: 604

Фото без опису

З 1 квітня 2019 року набрав чинності Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року № 250, яким встановлено новий вид державної допомоги дітям, які виховуються в багатодітних сім’ях.

Призначення та виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, здійснюється управліннями соціального захисту населення районів у мм. Київській та Севастопольській державній адміністрації, виконавчими органами міста, районів у містах (у разі їх утворення) ради (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка звертається за допомогою.

За призначенням допомоги мають право звернутися громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Одному з батьків, з яким постійно проживає дитина, необхідно звернутися з заявою (за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики України) та надати копії наступних документів:

 - паспорта громадянина України (або паспортний документ іноземця) або інший документа, який посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;

- посвідчення батьків багатодітної сім’ї (при наявності оригіналу документа);

- посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (при досягненні дитиною з багатодітної сім’ї шестирічного віку, при наявності оригіналу документа);

- свідоцтв про народження усіх дітей (при наявності оригіналів).

Якщо у заявника немає можливості надати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, то подається довідка багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, яка видається структурним підрозділом районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради.

Варто звернути увагу на те, що з 1 січня 2021 року органи соціального захисту населення приймають заяви з необхідними документами, якщо вони надіслані поштою або у електронній формі (через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Також заяви про призначення допомоги можна подати до сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або до центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів відповідному органу соціального захисту населення.

У випадку, якщо заявником до заяви про призначення допомоги не додано потрібні документи, орган соціального захисту населення повідомляє про це заявника із зазначенням, які саме документи необхідно додати. Якщо усі необхідні документи будуть подані не пізніше одного місяця з дня отримання повідомлення, то днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття або відправлення заяви.

Проте, батьки можуть уникнути клопотів з документами скориставшись комплексною послугою “єМалятко”. У разі подання заяви про призначення допомоги на дитину через “єМалятко”, орган соціального захисту населення призначає допомогу на підставі відомостей, які  містяться в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, отриманих у порядку інформаційної взаємодії із зазначеним Реєстром.

У такому випадку, орган соціального захисту населення призначає допомогу без подання заявником посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї або довідки багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, а також інших документів.

Протягом 10 днів орган соціального захисту населення розглядає заяву та приймає рішення про призначення допомоги або відмову в її призначенні. Письмове повідомлення  надсилається заявникові протягом п'яти днів після прийняття відповідного рішення.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, у якому заявник подав заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісячно по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У випадку, якщо у багатодітній сім’ї народилося двоє і більше дітей одночасно, як наслідок сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень та виплачується шляхом перерахування коштів через відділення АТ “Укрпошта” за місцем проживання отримувача або на його особовий рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку.

У разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплат, отримувач допомоги зобов’язаний повідомити про це органи соціального захисту населення протягом десяти днів.

Якщо отримувач допомоги змінив своє місце проживання, виплата допомоги буде продовжена органом соціального захисту населення за новим місцем проживання з місяця, з якого заявник звернувся до органу соціального захисту за новим місцем проживання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь