Вибори і коронавірус: як голосувати хворим на COVID-19 та особам,які перебувають на самоізоляції?

Дата: 20.10.2020 15:11

Згідно додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 04 серпня 2020 року № 158 виборці, які хворіють на COVID-19 мають право проголосувати за місцем перебування.

Як можна проголосувати якщо ви захворіли на коронавірус?

Як повідомляє Центральна виборча комісія на офіційній сторінці у Фейсбук, до 20 години цієї п’ятниці (23 жовтня) подати заяву з доданою медичною довідкою про стан здоров’я для прийняття відповідною дільничною комісією на її засідання рішення щодо їх включення до витягу  зі списків виборців.

Обладнання, які використовуватимуться виборцем під час голосування підлягатиме обов’язковій обробці дезінфікуючими серветками, які обов’язково утилізуються.

Як і куди подавати заяву для голосування за місцем перебування?

Потрібно написати заяву (у довільній формі), додати медичну довідку від сімейного лікаря чи установи охорони здоров’я. Заяву і довідку надіслати (передати) до дільничної комісії, де ви голосуєте.

Чи можна голосувати на виборчій дільниці якщо у вас є симптоми простуди?

Так, голосувати можна на виборчій дільниці, але потрібно мати з собою ОБОВ’ЯЗКОВО засоби індивідуального захисту, а також особисту ручку. Для виборців із симптомами застуди діятиме окрема кабінка для голосування.

Як голосувати, коли у члена вашої сім’ї коронавірус і ви на самоізоляції?

Алгоритм дій такий самий як і при захворюванні на COVID-19 – передати або надіслати у ДВК заяву та медичну довідку та голосувати за місцем перебування.