Зміни у виборчих бюлетенях (Постанова 366)

Дата: 12.10.2020 16:08

Місцеві вибори відбудуться 25 жовтня 2020 року. У Шумській громаді виборець отримає 4 бюлетені для обрання:

• міського голови;
  • депутата Шумської міської ради;
  • депутата Кременецької районної ради;
  • депутата Тернопільської обласної ради.

10 жовтня 2020 року ЦВК видала Постанову № 366, якою роз’яснила порядок заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів.

Усі 4 бюлетені будуть різні на вигляд. Бюлетень для голосування за голову громади буде звичним – навпроти обраного прізвища кандидата потрібно поставити позначку «галочку».

Згідно Постанови 366:

Перший крок. Обираємо організацію партії. У порожньому квадраті навпроти повної назви цієї організації партії виборець робить позначку, що засвідчує його волевиявлення. Виборець у порожньому квадраті навпроти визначеної ним організації партії, за яку він голосує, ставить позначку «плюс» (+) або «галочку» (V), або іншу (×, ◊, O та ін.), що засвідчує його волевиявлення.

Бюлетень вважається недійсним лише в двох випадках:

• відсутня позначка за будь-яку партію;
  • дві і більше позначки за різні партії.

Другий крок. Вписуємо номер кандидата в депутати, якого підтримуємо (за бажанням виборця). У другому квадраті з нанесеним трафаретом виборець може вписати порядковий номер кандидата в депутати від організації партії, якого він підтримує.

У разі підтримки кандидата, порядковий номер якого у бюлетені 6, виборець може у другому квадраті із нанесеним трафаретом вписати номер «06» або «6». Зазначення цифри «нуль» (0) перед позначенням номера кандидата в депутати не є обов’язковим. Не обов’язково, щоб цифра була написана згідно трафаретних ліній. Головне, щоб було можливо ідентифікувати цифру.

Детальніша інформація за посиланням: https://act.cvk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/10/p0366_2020_d.pdf