Інклюзивно-ресурсний центр Шумської міської ради: послуги та контакти

Дата: 28.09.2020 10:15

Надання послуг дітям з особливими освітніми потребами - один із пріоритетних напрямків роботи Шумської міської ради.

Комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Шумської міської ради відкрили 11 вересня 2018 року за участі Віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань В’ячеслава Кириленка. Уповноважений орган управління ІРЦ є відділ освіти, культури, молоді та спорту міської ради. Такі центри здебільшого утворені у районних центрах, рідше у громадах.

Інклюзивно-ресурсний центр утворено з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Діяльність центру забезпечують педагогічні працівники: вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичний психолог, вчитель-реабілітолог, які здійснюють психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги відповідно до потреб дитини.

Громяк Олена Сергіївна

Директор центру

-  планує та організовує роботу центру

- координує впровадження сучасних методик проведення психолого-педагогічної оцінки, новітніх технологій надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами

- сертифікований користувач по роботі з психодіагностичними методиками  PEP-3, CASD, Conners-3, Leiter-3, WISC-IV

Янчишин Андрій Тимофійович

Вчитель-реабілітолог

- проводить діагностичну оцінку фізичного розвитку дитини з особливими освітніми потребами

- продовить корекційно-розвиткову роботу з використанням лікувальної фізкультури та масажу

Шевчук Вікторія Володимирівна

- здійснює оцінку та корекцію когнітивної та емоційно-вольової сфер дитини

- підвищує пізнавальну активність і розвиває основні психічні процеси в дітей (сприйняття, увага, пам’ять, мислення), проводить роботу, спрямовану на розвиток дитини

- обстеження особливостей розвитку дитини з використанням новітніх психодіагностичних методик PEP-3, CASD, Conners-3, Leiter-3, WISC-IV

Левицька Зоряна Петрівна

Вчитель-логопед

- проводить оцінку мовленнєвої діяльності дітей

- проводить навчально-виховну та корекційну роботу з дітьми, які мають мовленнєві порушення

- розвиває комунікативну та мовну діяльність дітей

- вивчає та фіксує стан мовленнєвого розвитку дітей і відповідну динаміку

Хом’юк Тетяна Всеволодівна

Вчитель-дефектолог

- проводить поглиблене обстеження особливостей розвитку кожної дитини, оцінку освітньої діяльності

- підвищує пізнавальну активність і розвиває основні психічні процеси в дітей (сприйняття, увага, пам'ять, мислення та ін.)

- розробляє оптимальну педагогічну стратегію, проектує шляхи навчання й виховання кожної дитини

Заклад обладнаний за сучасними вимогами, оснащений мультимедійним комплексом, наявна інтерактивна підлога, ноутбуки, дидактичні та ігрові матеріали.

На даний час послуги в Інклюзивно-ресурсному центрі отримують 64 дитини. Працівники центру надають педагогічним працівникам закладів освіти Шумської ОТГ та загалом Шумського району консультації, методичну допомогу та проводять бесіди з батьками дітей з особливими освітніми потребами.

Інклюзивно-ресурсний центр: м. Шумськ, вул. Українська 32-В (перший поверх у приміщенні пришкільного гуртожитку). Графік роботи: понеділок-четвер 8.00-17.15, п’ятниця – 8.00-16.00, обідня перерва 13.00-14.00. Понеділок: день комплексної оцінки розвитку дитини.

Телефони: 068-905-62-96, 096-728-10-50.