Затвердження містобудівної документації (Генеральний план, Історико-архітектурний план, План зонування території м. Шумськ)

Дата: 12.08.2020 14:50

На наступній сесії Шумської міської ради буде представлено містобудівну документацію:

• Генеральний план м. Шумськ;
  • Історико-архітектурний план м. Шумськ;
  • План зонування території м. Шумськ.

Містобудівна документація була розглянута на громадських слуханнях, на засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації. Одержано позитивний Експертний звіт щодо розгляду містобудівної документації «Генеральний план м. Шумськ Тернопільської області», підписаний Наказ Міністерства Культури України «Про затвердження меж та режимів використання історичного ареалу та зон охорони пам’яток м. Шумськ Тернопільської області».

Новий розроблений Генеральний план м. Шумськ – це довгострокова стратегія розвитку міста, яка розроблена в інтересах нашої територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Генеральним планом населеного пункту визначаються:

• потреби в територіях для забудови та іншого використання;
  • потреба у зміні межі населеного пункту, черговість і пріоритетність забудови та іншого використання територій;
  • межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій;
  • планувальна структура та просторова композиція забудови населеного пункту;
  • загальний стан довкілля населеного пункту, основні фактори його формування, містобудівні заходи щодо поліпшення екологічного та санітарно-гігієнічного стану;
  • території, які мають будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання;
  • інші вимоги, визначені державними будівельними нормами.

Генплан враховує не тільки побажання інвесторів з точки зору економічного розвитку населеного пункту і окремих його частин, але в ньому розраховується площа районів житлової, промислової, комерційної, забудови, інженерна і соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування, сталого та гармонійного розвитку поселення. Також враховуються сучасні соціальні та екологічні стандарти.

До соціальних стандартів, для виконання яких резервуються відповідні території, відносяться будівлі культурного та побутового обслуговування, навчальні заклади (школи, дитячі садки), приміщення та будівлі медичного обслуговування, комунальні об’єкти, що гарантують необхідний санітарний режим у населеному пункті і відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки.