22 травня – день перепоховання Великого сина України

Дата: 22.05.2020 15:20

Сьогодні пам’ятний день для усієї України. Саме 22 травня 1861 року звершилася воля Тараса Шевченка – його прах було перепоховано на Чернечій горі поблизу Канева.  Адже помер український Кобзар у Санкт-Петербурзі, де його спочатку і поховали на Смоленському кладовищі. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його “Заповітом” на рідній землі.  Після того, як 58 днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину було перевезено до України й перепоховано на Чернечій горі біля Канева.

Представники Шумської міської ради також вшанували пам’ять поета, борця за свободу та незалежність України, Генія українського народу  та поклали квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю.