34-ті роковини Чорнобильської трагедії – вшановуємо тих, хто відвернув страшну загрозу

Дата: 26.04.2020 07:15

34-ті роковини Чорнобильської трагедії

Тридцять чотири роки тому, в ніч з 25 на 26 квітня на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в світовій історії техногенна катастрофа - вибухнув четвертий енергоблок ЧАЕС. Страшна ядерна аварія забрала життя і здоров’я людей, спричинила тяжкі екологічні наслідки, відізвалася болем та стражданнями у багатьох родинах. У ці дні ми вшановуємо тих, хто ризикуючи життям і здоров’ям, виконували свій святий обов’язок, рятуючи від біди не одне покоління. Не шкодуючи себе, ризикуючи власним життям, вони захистили світ від радіаційного лиха. Велика шана тим, хто своєю працею приборкував реактор, хто будував саркофаг, хто докладав зусиль, аби не було постійних викидів радіації. Багато з учасників ліквідації, на жаль, уже відійшли у вічність. Світла пам’ять усім, хто через хвороби, спричинені радіацією, не дожив до цього дня. Ми низько схиляємо голови перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів і не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров’я прийдешніх поколінь. Нехай ніколи не повториться шлях чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і безпеку.