Тернопільська область, Кременецький район

Молодіжна рада здійснюватиме моніторинг діяльності місцевих депутатів

Дата: 13.03.2020 15:06

13 березня відбулося засідання Молодіжної ради за участі представника Західноукраїнського ресурсного центру Дмитра Якимця (за сприяння Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Місцеві вибори пройшли, а діяльність депутатів настільки не висвітлюється, що моніторинг та інструменти контролю діяльності депутатів залишаються актуальними. Учасники Молодіжного ради мають можливість слідкувати за діяльністю обранців Шумської громади. Як мінімум – за їх присутністю на робочому місці в сесійній залі та в комітетах, проектами, які вони подають чи підтримують. Також – слідкувати за тим, чи виконують депутати свої обіцянки, чи підтримують фактично те, що декларували у своїх передвиборчих програмах. Це важливо, як для самих громадян, так і для депутатів.

У рамках реалізації ініціативи передбачається розробка та передання місцевим депутатам, яких заплановано охопити моніторингом, персональних рекомендацій щодо удосконалення своєї діяльності. Таким чином, депутати отримають можливість удосконалювати свою діяльність, а виборці – об’єктивну інформацію про діяльність депутатів.

Основний короткостроковий результат: створення комунікації депутатів місцевих рад та активних виборців; надання громадськості можливості отримувати інформацію про діяльність своїх депутатів, безпосередньо аналізувати активність та виконання передвиборчих програм депутатами.

Довгостроковий результат: спонукання депутатів місцевих рад дотримуватись передвиборчих обіцянок, частіше у різний спосіб контактувати з виборцями, регулярно звітувати про виконання передвиборчих програм.