Пам'ятай про Крути...

Дата: 29.01.2020 13:17

Битва під Крутами – один із найважливіших сюжетів сучасної української історичної пам’яті. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

Тривалий час подробиці бою залишалися невідомими і, швидше, нагадували міф: проти багатотисячного більшовицького війська український уряд безжально кинув "необстріляну" молодь – студентів та гімназистів. Вони хоробро билися, але всі загинули у нерівному бою. І лише через багато десятиліть після виявлення окремих документів і публікацій численних спогадів з’явилася можливість відтворити обставини бою.

Вічна слава героям котрі полягли у нерівному бою під станцією Крути! Хоч бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, але для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність держави… Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них – невмируща. Вічна їм слава.

З повагою,

міський голова Володимир Плетюк