27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2020 08:12

Не буває трагедії великої чи малої, не буває трагедії своєї і чужої… Трагедія, яка стається у масштабах цілого народу, це трагедія, яка не має виміру, яка кличе до пам’яті та свідомості кожної людини. Про Голокост потрібно говорити, це запорука того, що пам’ять про цей страшний злочин буде збережено не тільки як частина історії, а як урок та попередження для наступних поколінь.

Це одна з найбільших трагедій в історії людства, яка змушує замислитись над цінністю життя, свободи та миру. Пройшовши через страхіття Голодомору 1932-1933 років, українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу. Ми вчимося на помилках минулого та кожен з нас робить усе можливе задля того, щоб трагедія Голокосту не повторилася в майбутньому. Український народ рішуче засуджує будь-які прояви нетерпимості за національною чи релігійною ознакою і приділяє значну увагу питанням толерантності та взаємоповаги. У цей пам’ятний день висловлюєм співчуття рідним та близьким усіх загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни, які назавжди залишаться у серцях нащадків. Вічна їм пам’ять.

Володимир ПЛЕТЮК