Бюджет участі 2020: Від мрій до дій

Дата: 13.12.2019 14:55

Цього тижня закінчилося голосування за проекти конкурсу «Бюджет участі 2020». 13 грудня в сесійному залі міської ради відбулося нагородження переможців конкурсу «Бюджету участі». Впровадження «Бюджету участі» в громаді стало можливим за сприяння ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» та програми «DOBRE». Голосування за проекти тривало з 11 листопада до 10 грудня 2019 року. Голосувати можна було у паперовому вигляді у Центрі надання адміністративних послуг міста Шумськ та у електронному з використанням системи BankID та електронно-цифрового підпису. За словами працівників ЦНАПу такого ажіотажу не було жодного року, голосували усі: старшокласники, молодь і старші люди.

Голосування та агітація цього року набули шаленого темпу, для порівняння:

• 2017 рік: 7 заявок, 2 переможці, 689 голосів;
  • 2018 рік: 22 заявки, 4 переможці, 3794 голоси;
  • 2019 рік: 26 заявок, 5 переможців, 6311 голосів (з них у паперовому вигляді – 4476, в електронному – 1835)

Загалом, переможцями стали 5 проектів, загальною сумою майже 500 000 грн:

І місце: «Ошатне подвір’я Суразького НВК», автор Боднійчук Марія Борисівна (691 голос);

ІІ місце: «Крила» для «тополят», автор Клим’юк Алла Петрівна (667 голосів);

ІІІ місце: «Поточний ремонт актової зали Шумського НВК із заміною меблів та електроосвітлювального обладнання на енергоефективне», автор Гібула Руслана Василівна (656 голосів);

IV місце: «Облаштування стадіону в с. Обич», автор Панасюк Іванна Іовівна (645 голосів);

V місце: «Сучасне оформлення комп’ютерного класу Шумської ЗОШ №1», автор Макаревич Марія Андріївна (575 голосів)

Міський голова Володимир Плетюк привітав усіх учасників конкурсу та вручив авторам проектів-переможців сертифікати. «Стільки гарних ідей та проектів цього року, приємно, що з кожним роком люди стають активнішими, об’єднуються навколо спільної проблеми. Понад 6 тисяч голосів – це дуже багато, це фактично кожен третій житель громади, який має право голосу. Радію, що мешканці готові брати ініціативу у свої руки, і я, як міський голова, підтримуватиму активних жителів», – додав Володимир Євгенович.

На завершення заходу відбулося обговорення проблемних питань за кавою, з якими стикнулися жителі громади під час голосування, учасники заходу пропонували на  наступний рік внести певні зміни до Положення про громадський бюджет Шумської міської ради. Учасники обмінювалися досвідом як залучали громадян, як стимулювали до голосування. З кожним роком голосування набирає нового змісту, жителі громади проявляють різні підходи до агітування, більше залучення через соціальні мережі.

Представник Західноукраїнського ресурсного центру Дмитро Якимець розповів про досвід іншим громад та міст впровадження конкурсу «Бюджет участі 2020», запропонував певні зміни, які можна реалізувати у Шумській громаді наступного року в організації конкурсу.