ЗАСТЕРЕЖЕННЯ! НЕ ПАЛІТЬ СУХОЇ ТРАВИ!

Дата: 06.03.2019 15:22

Щорічно, з приходом весни, на полях, сіножатях, а то і в містах, на пагорбах та вздовж доріг горить суха трава та залишки минулорічного листя, знищуючи на своєму шляху все живе.
У вогні гинуть корисні комахи, та тварини які зимують у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.
Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і украй небезпечна. До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.
Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Спалювання листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

Заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.
Якщо ви помітили горіння сухої трави – спробуйте самотужки його ліквідувати.
У випадках значного поширення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.