У Шумській ОТГ відбулося обговорення плану удосконалення надання послуги поводження з ТПВ

Дата: 27.09.2018 15:38

27 вересня 2018 року в залі засідань Шумської ОТГ відбулося обговорення проекту «План удосконалення надання послуги поводження з ТПВ», за участю експертів з послуг місцевого самоврядування організації Глобал Комьюнітіз Маїса Ванояна та Олександра Муратова. Проект Плану розроблений за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку в межах проектної діяльності програми DOBRE «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності».

З вітальним словом перед учасниками зібрання виступив заступник міського голови Ярослав Бойко, який подякував експертам програми DOBRE за надану допомогу у розробці проекту та відзначив важливість підвищення екологічної свідомості, обізнаності населення та залучення громадян до удосконалення послуги поводження з твердими побутовими відходами.

Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Ігор Ткачук представив учасникам обговорення проект «План удосконалення надання послуги поводження з ТПВ в Шумській ОТГ» та ознайомив присутніх з його основними положеннями. В ході обговорення заступник міського голови та експерти програми DOBRE відповіли на запитання, які цікавили членів робочої групи з покращення послуги та учасників обговорення. Проект Плану спрямований на створення ефективної системи управління твердими побутовими відходами шляхом їх скорочення і переробки, захисту навколишнього середовища, досягнення фінансової стабільності надання послуги та активне залучення громадськості. Удосконалення послуги поводження з відходами буде здійснюватися за такими напрямками:

- розроблення нормативно-правової бази для забезпечення ефективного функціонування системи поводження з ТПВ;

Фото без опису- впровадження системи поводження з ТПВ;

- фінансове забезпечення, організація та адміністрування системи поводження з ТПВ;

- Участь громади в моніторингу  задоволення послугою поводження з ТПВ;

У 2018-2019 роках заплановано:

- придбання сміттєвоза для Шумської ОТГ (тендер проведено, триває процедура підписання договору та поставлення товару. Реалізується за рахунок коштів інфраструктурної субвенції.);
- придбання контейнерів для збору вторсировини (скло, папір, пластик – кошти програми Dobre);

- придбання контейнерів для органічних відходів для домогосподарств - кошти програми Dobre);

- облаштування площадок для збору вторсировини (скло, папір, пластик – кошти місцевого бюджету);

- створення та удосконалення місцевої нормативно-правової бази щодо надання послуг поводження з ТПВ;

- підвищення екологічної свідомості, обізнаності населення та залучення громадян до удосконалення послуги поводження з ТПВ;

- запровадження роздільного збирання сміття;

- придбання інформаційних носіїв для проведення опитування та моніторингу;

- виготовлення інформаційно-агітаційних матеріалів щодо роздільного збирання ТПВ.