Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Презентація результатів роботи Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Шумського бюро правової допомоги за січень-травень 2018 року

Дата: 25.06.2018 13:20
Кількість переглядів: 920

Фото без опису

        

  Основними завданнями місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які відкрили свої  двері для громадян 01 липня 2015 року, є захист прав цих громадян шляхом забезпечення рівного доступу до правосуддя та правової інформації, а також посилення правової спроможності  територіальних громад та соціально вразливих груп населення.

          За п’ять місяців 2018 року до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось 2520 осіб, з яких 2344 отримали роз’яснення та консультації та у 176 громадян прийнято звернення на надання безоплатної вторинної правової допомоги, а саме - складення процесуальних документів та здійснення представництва їх інтересів у судах. Звернення, з якими  громадяни звертаються за безоплатною правовою допомогою, найчастіше стосуються  питань соціального забезпечення, цивільного, сімейного, спадкового, житлового, договірного, трудового та земельного права.

          З метою розширення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги жителів Збаразького, Зборівського, Кременецького, Лановецького та Шумського районів, які знаходяться в зоні юрисдикції Кременецького місцевого центру, його працівники постійно проводять інформаційно-просвітницькі заходи у територіальних громадах, в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організаціях, трудових колективах та органах самоорганізації населення. За січень-травень 2018 року  Кременецьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено 91 правопросвітницький захід  з жителями територіальних громад, у трудових колективах підприємств, установ організацій, цільових аудиторій громадян та студентів і учнів навчальних закладів, на яких присутніх проінформовано про їх конституційне право на безоплатну правову допомогу і механізми реалізації такого права та змісту правових реформ, що проводяться Урядом України.

Зокрема, проведено, з них -  з жителями територіальних громад, для цільової аудиторії спільнот громадян, трудових колективів підприємств, установ, організацій   з найактуальніших питань – 17, РЦЗ та іншими державними установами – 31 та 19 у навчальних закладах та надано методичну допомогу 100 ОМС та установам - провайдерам БПД. Розміщено 167 інформацій на інформаційних сайтах партнерів, 9 інформацій - у інтернет - виданнях, взято участь у 5 радіопрограмах та надруковано 9 матеріалів у місцевих газетах.

         Особливо слід відмітити плідну співпрацю місцевого центру та його структурних підрозділів – бюро правової допомоги з районними центрами зайнятості, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управліннями соціального захисту населення, з якими спільно організовуються та проводяться семінари, круглі столи, тренінги, прийоми громадян, зокрема для учасників АТО та соціально незахищених громадян.

          Для забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги у віддалених  населених пунктах, місцевим центром організовано роботу 189 мобільних та дистанційних  консультаційних пунктів доступу до БПД, куди за правовою допомогою звернулось 613 осіб. На постійній основі працюють мобільні  консультаційні пункти у Борсуківській, Вишнівецькій, Великодедеркальській, Залозецькій, Лопушненській, Почаївській та Чернихівецькій територіальних громадах. Крім того, у Кременецькому районі, з метою підвищення рівня забезпечення доступу соціально-незахищених верств населення до правої допомоги, надання жителям району за місцем проживання правової допомоги, спрощення механізму звернення для громадян, які потребують соціальної підтримки, запроваджено прийом громадян за місцем проживання «мобільним соціальним офісом». За 5 місяців 2018 року здійснено 3 виїзних прийомів, під час яких за правовою допомогою звернулось 15 осіб.

Місцевим центром налагоджена співпраця з громадськими організаціями учасників АТО (ГО «Спілка учасників АТО Кременецького району», Збаразький відокремлений підрозділ ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», ГО «Воїнів Антитерористичної операції Лановецького району», «Спілка АТО «Борці за справедливість» м.Шумськ, Зборівське відокремлене відділення ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», ГО УАТО в Збаразькому районі «Побратими Тернопілля», районними осередками Всеукраїнської організації інвалідів  "Союз організацій інвалідів України" (Кременецьким та Лановецьким) та районними організація товариства Червоного Хреста України, ГО «Мальовничий Кушлин». За січень-травень 2018 року надано безоплатну вторинну правову допомогу  121 малозабезпеченій особі, 6 учасникам бойових дій, 2 внутрішньо переміщеним особам, 5 дітям сиротам та 30 особам з обмеженими фізичними можливостями.

          Фахівці Кременецького місцевого центру забезпечили доступ до електронних сервісів Міністерства Юстиції для 58 клієнтів.

         Можна відмітити, що проведений аналіз  показників роботи місцевого центру щодо звернень громадян,  які звернулися  до центру за безоплатною правовою допомогою,  свідчить про значне зростання  кількості  осіб, які потребують отримання кваліфікованої правової допомоги саме через систему безоплатної правової допомоги.

За  січень-травень 2018 року до Шумського бюро правової допомоги звернулось 547 осіб, з яких 533 отримали роз’яснення та консультації, а від 14 громадян прийнято звернення на надання безоплатної вторинної правової допомоги. Найбільше громадян турбували питання щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення (встановлення фактів родинних відносин, належності правовстановлюючих документів) – 17% від загальної кількості, сімейного права (розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей) – 14%, спадкового права (визнання права власності на спадкове майно, порядок спадкування за заповітом та законом, оформлення спадщини) – 12% та трудового права (поновлення на роботі, порядку та особливостей звільнення з посади за власним бажанням та згодою сторін, стягнення заборгованості по заробітній платі) – 11%

З метою розширення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги та формування правової освіченості та культури жителів  населених пунктів Шумського району, працівники бюро постійно проводять інформаційно-просвітницькі заходи у територіальних громадах, органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організаціях, трудових колективах та органах самоорганізації населення. Усього за 5 місяців поточного року проведено 17 таких  заходів. Особливо слід відмітити плідну співпрацю Шумського бюро правової допомоги з районним центром зайнятості, Великодедеркальською територіальною громадою, сектором з питань пробації та управлінням соціального захисту населення, з якими спільно організовуються і проводяться семінари, наради та виїзні прийоми громадян. Також, бюро правової допомоги співпрацює з Шумською райдержадміністрацією,  Великодедеркальською та Шумською ОТГ на офіційних сайтах яких постійно висвітлюються роз’яснення правового характеру.

Крім того, працівниками бюро проведено прийом громадян у мобільних консультаційних пунктах доступу до БПД. Так протягом 5 місяців 2018 року 37 виїздів під час яких за правовою допомогою звернулось 180 чоловік.

Так, зокрема, здійснено прийом громадян у Великодедеркальській ОТГ, Великозагайцівській та Людвищенській сільській раді, Шумському районному центрі зайнятості, Шумському районному комісаріаті, Шумському районному секторі з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Особливо великого значення в формуванні правової культури населення відіграє правопросвітницька робота в навчальних закладах району

Належним чином склались зв’язки з правовим клубом «Закон і я» Шумської ЗОШ 1-111 ступенів №1.Такі нетрадиційні зустрічі у формі діалогів. Круглих столів.тренінгів сприяють поглибленню знань учнівської молоді.дають можливість залучити до цієї роботи широку аудиторію школярів.

Шумське бюро правової допомоги намагається охопити правопросвітницькимим заходами освітні заклади Шумщини. Саме такі заходи формують в школярів внутрішню мотивацію щодо правових знань.

Так в Шумській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проведено заняття на тему «Боротьба з насильством в сім’ї в ДНЗ «Шумське ПТУ» учні отримали відповідь на запитання щодо відповідальності за вчинення насильства в сім’ї. Актуальним для сьогодення є просвітницька робота серед керівників навчальних закладів, де педагоги отримують роз’яснення з правових питань

Шумське бюро правової допомоги співпрацює з ГО «Учасники АТО «Борці за справедливість», та забезпечує доступ до безоплатної правової допомоги учасникам бойових дій та їхнім родинам.

З метою більшої поінформованості населення працівники бюро систематично беруть участь у Всеукраїнському проекті «Я Маю Право».

Правопросвітництву населення сприяє розповсюдження правових роз’яснень (буклетів). Плакатів та іншої друкованої продукції

Отримати правову допомогу жителі Збаразького, Ланівецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку:kremeneckiy_mc. Місцевий центр розташований за адресою: вул. Шевченка, 59А, м. Кременець.

Звернутися за правовими консультаціями, а також за повною інформацією щодо права на безоплатну вторинну правову допомогу можна до Шумського бюро правової допомоги за адресою: м. Шумськ, вул. Шевченка, 3; тел.: (03558) 2-24-45.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

Отримати безкоштовні юридичні консультації та адвоката за рахунок держави громадяни можуть, звернувшись до Шумського бюро правової допомоги за адресою: м.  Шумськ, вул. Шевченка, 19 (1 поверх); тел. (03550) 2-20-42 та Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Кременець, вул. Шевченка, 59А; тел. (03546) 2-52-33, Skype: kremeneckiy_mc.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь