Щодо зарахування до страхового стажу для визначення права на пенсію

Дата: 15.06.2018 08:24

Для визначення права на призначення пенсії за віком включаються періоди:

• ведення підприємницької діяльності із застосуванням  спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:
  • з 1 січня 1998 до 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності;
  • з 1 липня 2000 по 31 грудня 2017 року включно – за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);
  • Проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно;
  • Перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 по 30 червня 2013 року включно;
  • Перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до запровадження сплати страхових внесків (єдиного внеску) за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Дані періоди враховуються виключно при призначенні пенсії за віком і не враховуються при призначенні пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника.

Начальник Шумського відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати пенсій                        Р.М.Омельчук

14.06.2018 року