Депутати проголосували за головний фінансовий документ громади

Дата: 24.12.2016 11:38

Те, за якими фінансовими правилами житиме Шумська об`єднана громада у 2017 році, на сесії міської ради визначили її депутати, проголосувавши за прийняття бюджету.

Варто відзначити, що значно зросли і дохідна, і видаткова частини бюджету, але зумовлено це вагомим підняттям мінімальної заробітної плати до позначки 3200 грн. Оскільки у Держбюджеті обумовлено те, що відтепер заробітну плату технічному персоналу навчальних закладів та витрати на енергоносії покриватимуть місцеві бюджети, тому на видатки й закладено значні суми. Правда, держава виділила на такі цілі додаткову дотацію, для Шумської громади – 11 млн 600 тис. грн, але цих коштів недостатньо, тому решту суми довелося шукати на місцевому рівні. Але навіть при всіх докладених зусиллях, до кінця року по галузі освіти не вистачає 1 млн 700 тис. грн, навіть при тому, що обраховано ріст ПДФО на рівні 17%.

Через це наразі недофінансовано деякі статті, які, спільно з районом, співфінансуються з власних доходів. На розвиткові проекти наразі заклали всього 314 тис. грн, решта сподіваємося отримати за рахунок участі у різноманітних конкурсах, грантах та за рахунок інфраструктурної субвенції. А наголос буде зроблено на села громади, - на цьому наголосив міський голова.

Також на сесії затвердили цільові програми, договір про передачу міжбюджетних трансфертів районному бюджету. Програму соціально-економічного та культурного розвитку на розгляд депутатів запропонував начальник відділу Ігор Ткачук. Про уточнення бюджету на поточний 2016 рік доповіла начальник фінансового управління Галина Кирея.

Депутати міської ради розглянули й ряд інших питань, адже під кінець року їх накопичилося чимало.