До Міжнародного дня рідної мови відбулося театралізоване свято у Шумському ліцеї

Дата: 25.02.2017 11:38

Доню моя, доню, синьоока зірко,

У житті буває солодко і гірко.

Як би твої очі не манили зваби,

Не посмій вчинити Батьківщині зради.

Не посмій зламати гілку калинову –

Сиротою станеш, як забудеш мову.

Можеш призабути запах рути–м’яти,

Фото без описуАле рідну мову мусиш пам’ятати.

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Тому, у Шумському ліцеї до Міжнародного дня рідної мови відбулося театралізоване свято, ведучими якого були Командирчик В. та Ільчук В.Ліцеїсти продемонстрували повчальні інсценізації вірша «Як би тобі, доню…»(Бойчук Н.,Янчишина М.) та гуморески П. Глазового «Кухлик» (Барановська І., Ковальчук Н. та Кучина О.). Панасюк К. Фото без описупродекламувала вірш «Про рідну мову». Для того, щоб підкреслити красу та багатогранність нашої мови провели вікторину «У країні фразеології», у якій ліцеїсти активно брали участь, демонструючи знання рідної мови. Оскільки,серед сучасної молоді частим явищем є паплюження та перекручення мови, увазі ліцеїстів було запропоновано сценку «На дискотеці», у якій висвітлено тему мовної культури підлітків. Дійство проходило в двох дублях: одна сценка – поведінка, яку не слід наслідувати (Золотун А., Панасюк В.), інша – як потрібно ввічливо спілкуватися (Ліщук І., Івасюк О.). Адже, саме мова є свідченням Фото без описувихованості та розумового інтелекту молодої людини.