УВАГА! З 15 жовтня по 15 листопада оголошується прийом проектних заявок для бюджету участі Шумської ОТГ

Дата: 12.10.2017 11:12

Бюджет участі у Шумській об’єднаній територіальній громаді

З 15 жовтня 2017 року Шумська об’єднана територіальна громада оголошує про початок конкурс проектів в рамках Бюджету участі. Щоб стати учасником конкурсу достатньо заповнити заявку та зібрати 10 підписів від мешканців громади, які готові підтримати проекту на відкритому голосуванні. Подати заявку на конкурс може будь-яка особа, яка досягла 16-річного віку.

Бюджет конкурсу: 300 тисяч гривень.

Кінцевий термін подачі заявок: 15 листопада 2017 року.

Отримати більш детальну інформацію або задати запитання щодо конкурсу можна за телефоном 0660462875 або електронною поштою shumsk_rada@bigmir.net

Контактна особа: Мрига Іванна Олександрівна

Що ж таке бюджет участі?

Бюджет участі – це можливість кожному жителю громади брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста Шумськ та всіх сіл Шумської об’єднаної територіальної громади та/або голосування за такі проекти.

Будь-який житель громади може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в Шумській ОТГ, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2018 року.

Платформа «Громадський проект» на сайті Шумської ОТГ дозволить всіх охочим брати участь в конкурсі, не виходячи з дому: кожен може подати заявку on-line і відслідковувати долю свого проекту прямо на сайті.

Чому це може бути цікавим мешканцям Шумської громади?

1. Це шанс для кожного активного місцевого мешканця вже сьогодні впливати на розвиток Шумської об’єднаної територіальної громади;
  2. Не міські депутати чи апарат міської ради, а кожен житель громади вирішує, на що саме йдуть виділені кошти;
  3. Голосування відбуватиметься прозоро і всі бажаючі зможуть контролювати процес відбору проектів;
  4. Вже наступного року Шумська громада зможе спостерігати, як ідеї її активних мешканців втілюються в життя.

Як відбувається процес реалізації Бюджету участі?

1. Мешканці громади оформляють свої ідеї відповідно до встановлених вимог та подають їх до розгляду;
  2. Мешканці Шумської об’єднаної громади голосують за подані проекти;
  3. Міська рада реалізує проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок міського бюджету.

З яких етапів складається процес реалізації Бюджету участі?

1. Подання проектів 15.10.2017 - 15.11.2017

(Автор залишає проектну заявку в електронному вигляді або у пунктах супроводу бюджету участі).

1. Розгляд ідей комісією Шумської міської ради (до 20.11.2017)

(Виконавчий орган міської ради розглядають проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку).

1. Голосування за подані проекти (з 20.11.2017 до 20.12.2017)

(Жителi Шумської ОТГ голосують онлайн або у пунктах супроводу Бюджету участi. Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбiльшу кiлькiсть голосiв).

1. Оголошення проектів-переможців (до 25.12.2017)

(Переможцями можуть бути декiлька проектiв, якщо кошти на їх реалiзацiю менше Бюджету участi).

1. Реалiзацiя проектів-переможців Бюджету участі - 2018 рiк.

(Мiсто в особi міської ради починає втiлювати iдеї. За цим процесом можна стежити онлайн. Шумська міська рада регулярно звітує про те, як саме проходить втілення проектів-переможців).

Які проекти можуть бути подані (тематика проектів)?

1. Дорожньо-транспортна інфраструктура

1. Енергозбереження
  2. Житлово-комунальне господарство
  3. Освіта
  4. Охорона здоров'я
  5. Культура

1. Соціальний захист
  2. Охорона навколишнього природного середовища
  3. Спорт
  4. Інше (деталізувати)__________________________________________________________________________

Як реалізувати ідею за кошти Бюджету участі?

1. Заповни заявку на сайті громади або заповни бланк друкованої заявки. Обери назву та тематику, стисло опиши ідею проекту, проблематику та рішення цієї проблеми;
  2. Розрахуй бюджет проекту;
  3. Збери підписи від 10 жителів Шумської громади, які підтримують проект;
  4. Подай всю необхідну документацію (заявку, бюджет проекту та бланк із зібраними підписами) до Шумської міської ради;
  5. Стеж за ходом голосування на сайті Шумської об’єднаної територіальної громади;
  6. Збери найбільшу кількість голосів і контролюй реалізацію проекту.

Варто пам’ятати, що відповідальним за реалізацію проектів-переможців є Шумська міська рада.

Як можна буде проголосувати за проекти Бюджету участі?

1. Голосувати на сайті Шумської об’єднаної територіальної громади;
  2. Голосувати у спеціально визначених пунктах голосування Шумської об’єднаної територіальної громади (Центр надання адміністративних послуг Шумської міської ради, адміністративні приміщення старост населених пунктів громади та сайт Шумської ОТГ https://shumska-gromada.gov.ua/).