Шановні мешканці!

Дата: 04.04.2017 10:53

Відділ державної реєстрації Шумської міської ради повідомляє:

Стаття 32 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) регулює порядок виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).

У разі виявлення у відомостях ЄДР помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки), допущеної суб’єктом державної реєстрації, заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це суб’єкта державної реєстрації, який перевіряє відповідність відомостей ЄДР інформації, що міститься в документах, що стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, суб’єкт державної реєстрації безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення.

Виправлення помилки у відомостях ЄДР, допущеної не з вини суб’єкта державної реєстрації, здійснюється за плату у розмірі 30 відсотків адміністративного збору, а саме:

за виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника справляється адміністративний збір:

• щодо юридичної особи – 140 грн.
  • щодо фізичної особи – підприємця – 50 грн.

Слід зазначити, що виправлення помилок, допущених у відомостях ЄДР внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах. Також, виправлення помилок у відомостях ЄДР може здійснюватися і на підставі судового рішення.

Таким чином, якщо заявником було допущено помилку в ЄДР, на підставі статті 32 Закону про реєстрацію, необхідно подати наступний комплект документів:

• заява про виявлення у відомостях ЄДР помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки), допущеної не з вини суб’єкта державної реєстрації;
  • документи, з виправленими в них помилками, якщо помилки у відомостях Єдиного державного реєстру були допущені внаслідок наявності помилок у раніше поданих документах;
  • судове рішення про виправлення помилок;
  • у разі подання документів, крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі, представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження;
  • якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне або тимчасове проживання;
  • документ, що засвідчує сплату реєстраційного збору — у випадках, передбачених Законом.

З усіма питаннями, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців Ви можете звернутись за адресою:

м.Шумськ, вул. І.Франка, 30(колишнє приміщення кінотеатру «Мир»)

Телефон для довідок : 2-23-77

Ел.пошта: shumsk.derzhreestr@gmail.com