Обчислення заробітку для призначення пенсії

Дата: 23.06.2017 10:49

23.06.2017 року

Обчислення заробітку для призначення пенсії

При призначенні пенсій у 2017 році враховується заробіток працівника за даними персоніфікованого обліку, тобто за періоди страхового стажу з 1 липня 2000 року до моменту звернення за призначенням пенсії.

За бажанням особи при призначенні пенсії, крім заробітку за зазначений вище період, може також додатково враховуватися її заробіток за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд у період до 30 червня 2000 року, за умови, що зазначений заробіток підтверджений первинними документами (особовими рахунками, платіжними відомостями або іншими документами про нарахування та сплату заробітної плати).

Тим особам, у кого страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь страховий стаж після 1 липня 2000 року та за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

При призначенні пенсій у 2017 році для обчислення заробітку, з якого визначється розмір пенсії, застосовується усереднений показник середньої заробітної плати в країні за останні три роки – 2014, 2015 і 2016 роки, а саме – 3764,40 грн.

Начальник Шумського відділу

обслуговування громадян                             Т.Ф.Шевчук