Дата: 28.07.2016 09:54

Фото без описуШумський відділ обслуговування громадян Кременецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільскої області повідомляє, що з 1 липня 2016 року вступив в силу Закон України від 02 червня 2016 року 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».

Згідно даного Закону підлягають оподаткуванню суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати

Відповідні суми пенсій будуть оподатковуватися за ставкою 18%.

Норми щодо оподаткування пенсій не застосовуються до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Звертаємо, що для працюючих пенсіонерів залишилися обмеження виплат у розмірі 85% від пенсії вищої за 1611 грн.

Статтею 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено обов’язок пенсіонерів повідомляти органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, зокрема, про працевлаштування, протягом десяти днів з моменту їх виникнення.

Також Кременецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує

На обліку в Шумському районі станом на 01.07.2016 року перебувало 8755 пенсіонерів.

Завершено виплату пенсій за липень 2016 року в повному обсязі, виплачено 46 допомог на поховання  на суму 137,8  тис.грн.

Проведено нарахування пенсій на серпень 2016 року. Потреба на виплату пенсій у серпні становить 12487,9 тис.грн.