Обговорення реформи Охорони здоров'я

Дата: 17.02.2017 09:49

30 листопада 2016 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №1013-р схвалено Концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я, що кардинально змінює підходи до фінансування надання медичної допомоги населенню та утримання закладів охорони здоров’я. Зокрема, передбачається, що фінансування надання медичної послуги буде здійснюватися на договірній основі напряму закладам охорони здоров'я через спеціально утворений ЦОВВ і його територіальні відділення в межах гарантованого державою пакету медичної допомоги, а утримання інфраструктури буде здійснюватися за кошти місцевих бюджетів громад - власників цих закладів.

На реалізацію цієї Концепції Міністерством охорони здоров’я України підготовлено пакет проектів нормативно-правових актів, які 8-9 лютого 2017 року представлені для громадського обговорення, а саме: План заходів щодо реалізації Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я, законопроект про внесення змін до статей 3, 8 та 351 Основ законодавства України про охорону здоров’я, Порядок надання первинної медичної допомоги, Примірне положення про госпітальний округ, Договір про надання послуг первинної медичної допомоги, Форма декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги та інструкція щодо її заповнення, Методичні рекомендації щодо перетворення закладу охорони здоров’я з бюджетної установи у комунальне некомерційне підприємство.

Концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я та проекти нормативно-правових актів за посиланнями:

2016-11-30 КМУ (1013-р) Концепція реформи фінансування

2017-01-27 ЗУ (проект) Зміни до Основ - Законопроект

2017-01-27 ЗУ (проект) Зміни до Основ - Порівняльна таблиця

2017-01-27 ЗУ (проект) Зміни до Основ - Пояснювальна записка

2017-02-01 Наказ МОЗ (проект) Положення ГО (версія для візування)

2017-02-03 Нова модель фінансування

2017-02-05 КМУ (проект) Договір про закупівлю послуг

2017-02-05 Міфи про автономізацію

2017-02-05 Наказ МОЗ (проект) Декларація, Інструкція

2017-02-05 Наказ МОЗ (проект) Метод. реком. автономізація

2017-02-06 КМУ (проект) План заходів Концепція