Безоплатна правова допомога інформує:

Дата: 05.03.2018 09:12

ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ТИМЧАСОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ОСОБІ, ЯКА ДОСЯГЛА ПЕНСІЙНОГО ВІКУ.

Кабінет Міністрів України своєю постановою № 1098 від 27.12.2017 затвердив порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку. Цей порядок визначає механізм призначення у період з 01 січня 2018 року по 30 грудня 2020 року призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла відповідного віку, але не набула права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу.

Призначення тимчасової допомоги проводитиметься структурними підрозділами з питань соціального захисту населення з урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу, та перераховуватимуть кожні шість місяців з урахуванням змін майнового стану та середньомісячного сукупного доходу. Тимчасова допомога виплачуватиметься до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.

Для призначення тимчасової допомоги особа має подати органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання такі документи:

• заяву;
  • документ, що посвідчує особу;
  • інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання/адресу фактичного місця проживання/;
  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України;
  • декларацію про доходи та майновий стан за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги.

Якщо особа звертається за призначенням тимчасової допомоги за місцем фактичного проживання, до заяви додається довідка про неотримання такої допомоги в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Розмір тимчасової допомоги визначатиметься як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Тимчасова допомога не призначатиметься, якщо:

• середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу, що призначається відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» або «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;
  • особа або члени її сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за наданням тимчасової допомоги здійснили купівлю земельної ділянки,квартири(будинку), автомобіля, іншого транспортного засобу або будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили послуги з будівництва, ремонту квартири(будинку) або автомобіля, іншого транспортного засобу( механізму), телефонного зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час купівлі(оплати) перевищує 50 тисяч гривень;
  • особа працює, провадить іншу діяльність пов’язану з отриманням доходу;
  • за результатами вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї виявлено, що особа має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно або його частини; один чи кілька членів сім’ї працюють без оформлення трудових відносин у встановленому законом порядку;можливість отримання доходів від утримання худоби, птиці, інших тварин; дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки,вантажних машин, мікроавтобусів;
  • у власності особи або членів її сім’ї друга квартира(будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв.  метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більш як один автомобіль, інший транспортний засіб(механізм).