Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Прес-релізи грудень

Дата: 10.12.2022 06:34
Кількість переглядів: 212

Фото без опису

Внаслідок бойових дій постраждали 747 працівників, 218 з них загинули

З початку війни на підприємствах України зафіксовано 747 постраждалих внаслідок бойових дій працівників (+10 за останній тиждень).

З них під час виконання трудових обов’язків через збройну агресію росії загинуло 218 українців.

Найбільша кількість потерпілих серед працівників підприємств, зареєстрованих:

- у Києві – 149 постраждалих, 40 з яких травмовані смертельно;

- у Дніпропетровській області – 96 постраждалих, 32 смертельно;

- Харківській області – 78 постраждалих, 16 смертельно;

- Миколаївській області – 76 постраждалих, 28 смертельно;

- Донецькій області – 63 постраждалих, 11 смертельно;

- Запорізькій області – 59 постраждалих, 12 смертельно;

- Вінницькій області – 40 постраждалих, 12 смертельно;

- Чернігівській області – 28 постраждалих, 8 смертельно;

- Сумській області – 28 постраждалих, 12 смертельно;

- у Київській області – 25 постраждалих, 11 смертельно;

- а також у Кіровоградській області – 23 постраждалих, 11 смертельно.

Висловлюємо співчуття близьким і рідним.

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.

Усі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються Фондом соціального страхування України страховими виплатами і медико-соціальними послугами.

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я крім одноразових допомог також забезпечуються Фондом щомісячними страховими виплатами, які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. Також одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначаються для членів сімей загиблих працівників.

Зверніть увагу, до відомостей про кількість постраждалих не включаються військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін.

 

Як оплачувати лікарняні, які не змінили статус на «готово до сплати»

Електронний лікарняний має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готово до сплати» у день видачі – тобто через сім днів після дати закриття для лікарняних по тимчасовій непрацездатності і через сім днів після дати відкриття – для лікарняних по вагітності та пологах.

Однак сьогодні надходять звернення від роботодавців і працівників щодо відсутності зміни статусу – подекуди е-лікарняні залишаються закритими попри вичерпання строків.

У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати – якщо після дати закриття (дати відкриття для лікарняних по вагітності та пологах), зазначеної в е-лікарняному, пройшло сім днів, на восьмий день з е-лікарняним уже можна починати працювати і подавати заяву на оплату до Фонду соціального страхування України, навіть якщо статус залишився «закритим».

 

З 01 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов’язані з ним страхові виплати

З 01 грудня 2022 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 600 грн до 2 684 гривень.

Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.

Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настане з 01 грудня цього року, розмір допомоги складе:

- потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 45 628 грн;

- сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 268 400 грн;

- утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 53 680 грн.

Раніше ці виплати становили 44 200 грн, 260 000 грн, 52 000 грн відповідно.

 

 

 

Працюючі батьки доглядали за хворими дітьми понад мільйон днів за кошти ФССУ

Аби батьки могли бути поруч із хворою дитиною, Фонд соціального страхування України компенсує працюючим українцям втрачений заробіток за час догляду рідних.

За десять місяців 2022 року ФССУ нарахував 410 мільйонів гривень таких допомог – виплати призначені для понад 114 тисяч застрахованих осіб.

Загалом працюючі українці провели на лікарняних у зв’язку із потребою догляду за хворими родичами понад один мільйон оплачуваних за кошти Фонду днів. Здебільшого догляд здійснювався за хворими дітьми.

Фінансування допомоги по догляду здійснюється ФССУ, починаючи з першого дня і за весь час непрацездатності з цієї причини.

Нагадаємо, надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною.

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим членом сім’ї виплачується не більш як за три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більш ніж за сім календарних днів.

Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років) і до 100% (якщо стаж – понад 8 років).

 

Процедура отримання лікарняних для працівників за-кордоном

Попри вимушену евакуацію за кордон, українські працівники не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування України. Зокрема, для застрахованих осіб, які виїхали за кордон через війну, ФССУ фінансує лікарняні та декретні допомоги.

Як отримати лікарняний і допомогу від Фонду, якщо ви за кордоном?

- Передусім зверніться за медичною допомогою до місцевого лікаря. Він має надати вам документальне підтвердження факту тимчасової непрацездатності.

- Зв’яжіться зі своїм лікарем в Україні, наприклад, за допомогою електронної пошти чи месенджера.

- На підставі іноземного підтвердження (виписки чи довідки із зазначеним діагнозом) ваш лікар в Україні зможе створити для вас медичний висновок дистанційно.

- Щойно медвисновок буде створено, е-лікарняний сформується автоматично – такий створений без особистого прийому лікарняний є підставою для отримання допомоги від Фонду соціального страхування України.

- А в разі вагітності та пологів лікар в Україні, який вів чи продовжує вести вагітність жінки, зможе створити медвисновок на підставі власних попередніх медичних записів. Детальніше про отримання декретної допомоги в разі виїзду за кордон: https://t.me/socialfund/2375

- Подальша процедура відбувається, як і зазвичай: для отримання допомоги роботодавець працівника, який знаходиться за кордоном, має опрацювати е-лікарняний, сформувати за ним заяву-розрахунок і подати її до Фонду на оплату. Саме від дати прийняття такої заяви залежить строк виплати допомоги.

- Слідкувати за станом оплати лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund

Можливість створити медвисновок дистанційно діє для таких категорій непрацездатності:

- захворювання або травма загального характеру,

- догляд за хворою дитиною,

- вагітність та пологи,

- ортопедичне протезування.

Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не може перевищувати:

- 30 днів – для категорій «Захворювання або травма загального характеру» та «Ортопедичне протезування» (якщо непрацездатність триває довше, необхідно буде надати актуальний медичний документ);

- 14 днів – для категорії «Догляд за хворою дитиною», якщо дитина лікується амбулаторно.

 

У листопаді потерпілі отримали 906 мільйонів гривень щомісячних виплат

Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України упродовж листопада отримали майже 170 тисяч потерпілих на виробництві та членів їх родин. Виплати профінансовано вчасно та в повному обсязі для потерпілих з усієї України, зокрема тимчасово окупованих територій.

Загалом у цьому місяці перераховано на банківські картки або доставлено листоношами 906 мільйонів гривень щомісячних страхових виплат.

Такі виплати в повному обсязі компенсують потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності та фінансуються у наступному місяці за попередній.

Оперативна інформація про стан фінансування страхових виплат, лікарняних і декретних допомог оновлюється у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь