Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Прес-релізи (COVID-19) березень 2021 р.

Дата: 22.03.2021 10:13
Кількість переглядів: 542

Фото без опису

 

Самоізоляцію за кошти Фонду пройшли понад 100 тисяч працівників

З початку пандемії 100 тисяч 603 застраховані особи знаходились на оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під медичним наглядом. Станом на сьогодні Фонд прийняв на оплату відповідні листки непрацездатності для компенсації втраченого за час ізоляції заробітку на загальну суму 114,2 мільйона гривень.

Зокрема, на самоізоляції знаходились 13 387 медичних працівників, сума компенсацій за кошти Фонду склала для них 23,2 мільйона гривень.

Така допомога фінансується ФССУ на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11». Направлення на самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19 – Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Для отримання від Фонду допомоги, отриманий листок непрацездатності необхідно передати своєму роботодавцю, який оформлює заяву-розрахунок та передає її до Фонду на фінансування. ФССУ забезпечив можливість зробити це дистанційно.

Сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку від Фонду складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу, а для медичних працівників – 100% середнього доходу. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

Нагадаємо, у разі потреби в оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під меднаглядом, відповідні лікарняні листки видаються за спрощеною процедурою та не потребують погодження із заввідділення або ЛКК для їх продовження на термін понад 10 днів. Такі зміни внесено наказом МОЗ України від 11.11.2020 № 2593 «Про затвердження Змін до Порядку надання первинної медичної допомоги та Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян». Документ набув чинності 22.12.2020.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

 

Федір Бортняк: «Запобігти інфікуванню, вберегти людей від важких ускладнень стало питанням номер один для всіх організацій, причетних до охорони праці та здоров’я»

Кажуть, дієвість медицини послаблюється зневірою та зміцнюється надією. А надія, як відомо, не виростає на порожньому місці. Якщо хворому після розмови з лікарем не стало легше, то це не фаховий лікар. Але в сучасних реаліях, навіть вселяючи надію пацієнтам з COVID-19, медики не завжди перемагають у боротьбі з підступним вірусом. Щоразу мутуючи, інфекція захоплює все більше населення планети, збираючи сумні врожаї тих, хто не дожив до наступного ранку.  І тепер запобігти інфікуванню, вберегти людей від важких ускладнень стало питанням номер один для всіх організацій, причетних до охорони праці та здоров’я.

Коли лікар виліковує 10-15 хворих, його готові прославляти, але той, хто запобіг захворюванню тисячі і сотні тисяч чоловік, лишається непомітним, бо ж як оцінити те, що не сталося, писав ще в 19 ст. український епідеміолог Лев Громашевський.  

Від початку пандемії на усіх інформаційних майданчиках працівники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області та його відділень зверталися до краян із посилом: зупинити коронавірусну інфекцію можна лише спільними діями і самосвідомістю. Люди мають зрозуміти, що тепер їхнє життя та здоров’я – це дотримання карантинних вимог. Від цього залежить не лише їхнє самопочуття та подальше життя, а й усіх, хто поруч. Зокрема, медиків.

Звичайно, у лікарів має бути максимальний захист від інфекції. Вони слугують прикладом для населення, як дотримуватись норм безпеки. Тепер у нашій роботі є чимало того, що пов’язує з викликами пандемії. Але такі теперішні реалії. Вони не втратили актуальності досі, коли суспільство долає наступну хвилю коронавірусної інфекції, яка вже рік забирає здоров’я і життя населення. У теперішній час просвітницькі заходи зможуть допомогти сповільнити поширення COVID-19 й уникнути ризику перевантаження системи охорони здоров’я хворими, щоб кожен міг отримати необхідну медичну допомогу.

І це не просто твердження, це ті відчуття, які ми щодня переживаємо, спілкуючись з медичними працівниками, аналізуючи цифри інфікування, виплачуючи кошти за  професійне захворювання, спричинене COVID-19, які, на жаль, ніколи не повернуть здоров’я людям. Виплачуючи кошти дітям, які, на жаль, ніколи не дочекаються своїх батьків з роботи… Так, чимала одноразова виплата в разі смерті потерпілого від коронавірусної інфекції медика допоможе дітям стати на ноги, хоча ніякі кошти не замінять дорогу людину та кваліфікованого лікаря.

Упродовж 2020 року Фондом соціального страхування України зареєстровано 6646 нещасних випадків, які визнано пов’язаними з виробництвом. З них 3054 випадки, або 46% – гостре професійне захворювання медичних і інших працівників на COVID-19. Водночас, за розрахунками начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергія Таровика за умови завершення розслідувань усіх випадків інфікування показник виробничих нещасних випадків у галузі охорони здоров’я сягнув би 77% за підсумками минулого року.

Зазвичай, розслідування нещасних випадків відбувається опеативно, тож за підсумками року бачимо показову картину розподілу травматизму і гострих профзахворювань за галузями. Однак у випадку гострих профзахворювань на COVID-19 розслідування не може бути завершено без матеріалів епідеміологічного розслідування МОЗ і діагнозу щодо гострого профзахворювання, який встановлюють лікар-інфекціоніст і лікар-профпатолог. На сьогодні 91% розслідувань в Україні не завершено саме через відсутність в матеріалах карти епідрозслідування (65%) чи діагнозу профхвороби (26%).

У Тернопільській області за участі страхових експертів з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області та його відділень завершено 65,9% розслідувань гострих професійних захворювань медичних працівників. 162 випадки пов’язані з виконанням професійних обов’язків медпрацівниками на підставі актів розслідування нещасних випадків. Станом на 12 березня 2021 року виявлено 3177 випадків інфікування медичних працівників. Із них 1233 випадки – не пов’язані з виробництвом.

Днями відбулася нарада в управлінні Держпраці у Тернопільській області за участю начальника управління Віталія Мариновського, представників управління ВД ФССУ в Тернопільській області та ДУ «Тернопільській обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо максимального пришвидшення термінів розслідувань випадків професійного захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19 з метою якнайскорішого надання потерпілим відповідних страхових виплат, допомоги сім’ям тих лікарів, які, на жаль, не побороли коронавірусної інфекції.

До речі, за 2 місяці 2021 року робочими органами Фонду в Тернопільській області профінансовані виплати у зв’язку із самоізоляцією, за листками непрацездатності медичним працівникам, пов’язані з коронавірусною інфекцією, за професійним захворюванням та в разі смерті потерпілих  на суму 7,1 мільйона гривень.

 Тепер робота страхових експертів з охорони праці відділень упрпавління має максимальні навантаження, пов’язані із участю в проведенні розслідувань гострого професійного захворювання медиків. У непростих умовах карантинних обмежень фахівці Фонду надають консультації та допомагають організувати безпечні умови праці медичних та інших працівників за допомогою телекомунікаційних засобів.  

Оцінюючи реальний масштаб проблеми з системою управління охороною праці в лікарнях, страхові експерти зауважують: профілактика інфікування ще потребує докладання значних зусиль з боку керівництва та відповідних служб закладів. Справді, нещастя входить у ті двері, які йому відчинили…

Лікарі та медсестри часто перебувають у дуже тісному контакті з людьми, які заражені, тобто вони зазнають безпосереднього впливу вірусу. Саме тому від їх свідомого і відповідального ставлення до власної безпеки та безпеки пацієнтів залежить, чи продовжиться ланцюжок заражень на COVID-19.

Мабуть, єдиний спосіб допомогти людям у білих халатах – зменшити навантаження на систему охорони здоров’я, адже що менше людей хворітиме, то менше буде госпіталізовано. Тому підтримувати лікарів у боротьбі за наше здоров’я варто дотриманням карантинних заходів особистої безпеки.

Дев’ять десятих нашого щастя залежить від здоров’я, вважав А.Шопенгауер. Бережіть себе!

Федір Бортняк,

начальник управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

в Тернопільській області

 

 

Лікарняні і декретні фінансують Фондом у повному обсязі, однак наявні затримки у фінансуванні

Фонд соціального страхування України виплачує лікарняні та декретні у повному обсязі. Ми робимо все можливе, аби ви отримали допомогу якнайшвидше, однак сьогодні є затримки в строках фінансування.

Розповідаємо з чим це пов'язано та як пришвидшити отримання виплат від ФССУ.

Який строк затримки?

- Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. На сьогодні затримка складає 21 робочий день або 1,8 млрд грн, а також непрофінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 млрд грн, термін оплати яких складає 10 робочих днів відповідно до законодавства.

Що сталося?

- Бюджет Фонду – це частка від єдиного внеску, який щомісяця сплачуєте ви, або за вас сплачує ваш роботодавець.

- Від усієї суми зібраного ЄСВ до Фонду направляється 9,5727%.

- По мірі сплати ЄСВ роботодавцями, ці кошти надходять на рахунок Фонду – і одразу направляються на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат:

- допомог по тимчасовій непрацездатності (лікарняні);

- допомог по вагітності та пологах;

- допомог на поховання;

- щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві тощо.

- Ще в листопаді 2020 року ми фінансували лікарняні і декретні упродовж одного робочого дня після отримання заяви-розрахунку від роботодавця (замість 10 робочих днів, визначених законодавством). Усі операції були оптимізовані та прискорені, аби в період пандемії забезпечити максимальну оперативність у наданні допомог.

- Однак сьогодні доходів Фонду не вистачає на покриття усіх прийнятих на фінансування допомог і виплат. Наявна заборгованість була накопичена Фондом у грудні через різке зростання видатків.

- Це пов’язано із додатковим навантаженням, яке Фонд отримав через пандемію – суттєво зросли видатки за лікарняними, також на нас було покладено фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо. Наприклад, у грудні 2020 року Фонд прийняв на оплату лікарняні на суму 2,4 млрд грн – на 1,5 млрд грн більше, ніж у грудні 2019-го (0,9 млрд грн).

- Тож попри те, що з 2021 року щомісячні надходження до бюджету Фонду покривають видатки за той же період, накопичена наприкінці минулого року заборгованість призвела до затримки у виплатах допомог.

Як пришвидшити отримання допомоги?

- Водночас, чисельні затримки пов’язані не з різким ростом видатків через пандемію, а викликані зволіканням у подачі заяв-розрахунків.

- Фонд здійснює фінансування на підставі отриманої від вашого роботодавця заяви-розрахунку – саме від дати її подачі, у першу чергу, залежить дата виплати. Тут ми писали про етапи фінансування лікарняних і декретних: https://bit.ly/3vnomHU.

- Не втрачайте зв'язок із своїм роботодавцем, бухгалтером та комісією (уповноваженим) із соціального страхування вашого підприємства.

Чи можна слідкувати за станом оплати лікарняного онлайн?

- Дізнатись дату прийняття Фондом заяви-розрахунку на виплату вам коштів можна на своєму підприємстві, або у робочому органі виконавчої дирекції Фонду, де зареєстрований ваш роботодавець. Для цього вам буде необхідно назвати номер вашого ідентифікаційного коду. Контакти усіх робочих органів можна знайти на сайті ФССУ: https://bit.ly/3eEIbV7, а номери гарячих ліній обласних управлінь тут: https://bit.ly/3cwoNHf.

- Фото без описуКоли ви знаєте дату подачі заяви-розрахунку, слідкувати за виплатами можна онлайн у нашому телеграм-каналі ФССУ: t.me/socialfund, де в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом профінансовано матеріальне забезпечення і страхові виплати. Інформація оновлюється за тегом #фінансування_оперативно.

- Зверніть увагу, що Фонд перераховує кошти для виплати вам допомоги на рахунок роботодавця, який, у свою чергу, здійснює виплати своїм працівникам. Зазвичай банківські операції займають декілька робочих днів.

- Але аби ви могли точно дізнатись, чи кошти вже перераховано роботодавцю, ми ввели у телеграм-каналі додаткову звітність за тегом #фінансування_страхувальників – інформація оновлюється у розрізі регіонів і означає, що кошти за заявами-розрахунками, поданими по наведену дату, вже знаходяться на рахунку роботодавця. Він має виплатити їх вам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від ФССУ.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

 

Фонд профінансував щомісячні страхові виплати за лютий у повному обсязі

Учора, 16.03.2021, Фонд соціального страхування України завершив фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за лютий, кошти перераховано вчасно та в повному обсязі для 200 тисяч осіб. Виплати таких допомог здійснюються Фондом у наступному місяці за попередній.

Загалом за оперативними даними для потерпілих внаслідок профзахворювань або нещасних випадків на виробництві, зокрема у разі гострих профхвороб на COVID-19, було нараховано за лютий 799 млн гривень.

У тому числі щомісячні виплати було нараховано для 20 працівників закладів охорони здоров’я, які мають стійку втрату працездатності внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19, а також для 48 членів родин медиків, які померли внаслідок профзахворювання на коронавірусну хворобу.

Так, ФССУ направив 442 тисячі гривень на фінансування щомісячних страхових виплат за лютий для зазначених осіб. З них на щомісячні виплати для медичних працівників – майже 110 тис. гривень, для осіб, які перебували на утриманні померлих медичних працівників, – близько 332 тис. гривень.

Щомісячна виплата для одного медика від Фонду складає від 710,79 грн до 22 700 грн. Розмір такої виплати залежить від ступеня втрати працездатності і середнього доходу, який потерпілий мав на момент настання страхового випадку.

Нагадаємо, окрім щомісячних страхових виплат, Фонд профінансував для зазначених осіб одноразові допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням і компенсував медичним працівникам втрачений за час лікування гострої професійної хвороби заробіток. Для медичних працівників, яким було встановлено інвалідність, або для їх родин у разі смерті медика, Фондом також було профінансовано одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету відповідно до ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь