Кременецьке ОУПФ України інформує

Дата: 24.01.2017 16:35

Фото без описуШумський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Кременецького об'єднаного управління Пенсійгого фонду України Тернопільської області повідомляє:

З 1 січня 2017 року набрали чинності закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801 та  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774 якими врегульовано  питання пенсійного забезпечення   у 2017 році.

1. Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік встановлено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 01.01.2017 - 1 247 грн., з 01.05.2017 - 1 312 грн, з 01.12.2017 ? - 1 373 грн.

2. Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»:

2.1. У зв’язку із внесенням змін до закону України  «Про службу в органах місцевого самоврядування»,  виплата пенсії особам,  працюючим в органах місцевого самоврядування посадовими особами місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”) здійснюється у такому порядку: пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначений порядок виплати поширюється на працюючих осіб, незалежно від закону, згідно якого їм призначена пенсія.

2.2. По  31 грудня 2017 року максимальний розмір пенсії  (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати               10 740 грн.

2.3. При визначенні розміру допомоги на поховання у разі смерті одержувача пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" застосовується розмір мінімальної заробітної плати 1600 грн. Таким чином, мінімальний розмір допомоги на поховання відповідно до статті 61 зазначеного Закону  складає 8000,00 грн. (1600,00*5).

Начальник Шумського відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати пенсій                            Р.М.Омельчук

24.01.2017