Підготовка закладів освіти громади до початку навчального року

Дата: 31.08.2020 15:15

Завтра – початок нового навчального року. Освітній процес бере старт у всіх школах України, за винятком шкіл у регіонах з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки. У період карантину навчання проходитиме за новими умовами – відповідно до Постанови головного санітарного лікаря України № 50 від 22 серпня 2020 року «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)».

Сьогодні у Шумській громаді завершилося проведення об’їздів закладів освіти. Склад робочої групи: міський голова Володимир Плетюк, провідний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Арсен Колесник, представник Управління Держпродспоживслужби в Шумському районі Оксана Білорусевич. Здійснено обстеження Кордишівського, Биковецького, Бірківського НВК та Соснівської ЗОШ І ст.

Міський голова Володимир Плетюк: «Кожен вчитель, директор сам знає, як краще підготувати школу до навчального року. Тому метою об’їздів є перевірка до викликів пов’язаних з епідемічною ситуацією. Міська рада додатково передбачила кошти, закупила та роздала освітнім закладам термометри, антисептики та інші передбачені Урядовими постановами обладнання. Зараз важливо, щоб кожен учень і вчитель був здоровим, адже всі вже зачекалися 1 вересня – початку нового навчального року!»

Загалом протягом підготовки закладів освіти до початку навчального року у Шумській громаді проведено роботи з:

- ремонту системи опалення В. Іловицького, Угорського, Тилявського, Шумського НВК, Шумського ліцею, Шумського ЦПР;

- реконструкції димової труби паливної Літовищенського та Залісцівського НВК;

- облаштування пожежної сигналізації в пришкільному гуртожитку Шумської ЗОШ № 1;

- влаштування додаткового евакуаційного виходу в Шумському ЦПР;

- заміна вікон: Залісцівський, Кордишівський, Обицький, Угорський НВК;

- ремонт котла у Тилявському НВК;

- ремонт водопроводу системи водопостачання: Шумська ЗОШ та пришкільний гуртожиток;

- реалізація проектів Бюджету участі (актовий зал та комп’ютерний клас);

- закупівля будматеріалів для поточного ремонту всіх закладах освіти (220 тис. грн. з місцевого бюджету).

Всього витрачено коштів на ремонтні роботи з місцевого бюджету – 1,036 млн. грн. Освітня субвенція – 105 тис. грн. Завезено тверде паливо у заклади освіти, у якому відсутнє газове та електричне опалення на загальну суму 1,092 млн. грн.

Заклади освіти Шумської ОТГ готові 1 вересня 2020 року розпочати свою роботу у відповідності до нових вимог адаптивного карантину.