Засідання сесії міської ради

Дата: 12.06.2020 18:51

Депутати міської ради підтримали Шумську районну лікарню та передали комунальні дороги «Шумськкомунсервісу» .

300 тис. грн на оплату заборгованості з послуг  теплопостачання та 200 тис. грн. – на водозабезпечення виділили депутати Шумської міської ради Шумській районній центральній лікарні на 60 сесії, яку провів міський голова Володимир Плетюк. Для цього затвердили додаткову угоду між Шумською міською радою та Шумською районною радою. Ще 10 тис. грн. передбачили на оплату пільг ветеранам ОВС, АТО, ООС. Також на сесії прийняли рішення про виділення співфінансування на придбання обладнання для їдалень Шумської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Шумського НВК. Ці два навчальні заклади перемогли у відповідному конкурсі. Але умовою було – 10% фінансування з місцевого бюджету – тому депутати проголосували про передачу міжбюджетного трансферту Тернопільській обласній раді. Адже таке обладнання будуть закуповувати централізовано і передаватимуть на навчальні заклади області, у тому числі – у Шумськ. Відповідно, депутати внесли зміни до міського бюджету на 2020 рік. Крім уже вказаних сум, передбачили 250 тис. грн на первинну медицину громади - на оплату заробітної плати та преміювання з нагоди дня медичного працівника. Як зазначила начальник фінансового управління Галина Кирея, щомісяця з міського бюджету додаються кошти на первинку, зокрема, на утримання ФАПів у селах, крім того фінансування, яке передбачене Національною службою здоров’я України. Також виділили кошти на вуличне освітлення, водопровідно-комунальне господарство, благоустрій парку «Соснина» та у селах громади. Здійснили перерозподіл коштів КП «Шумськкомунсервіс», адже саме цьому підприємству депутати своїм рішенням передали на баланс усі комунальні дороги громади, разом з основними засобами та фінансуванням, яке передбачили на їхнє утримання . На сесії слухали питання про врегулювання земельних відносин на території Шумської міської ради. А також проголосували за створення центру професійного розвитку педагогічних працівників шляхом вивільнення зі штату міського відділу освіти, культури, молоді та спорту методкабінету. Таке рішення – вимога нового Закону «Про загальну середню освіту». Саме ця норма вступає у дію у 2020 році. Оскільки такий центр потрібно створювати там, де є не менше 500 педпрацівників, то ведуть перемовини про підписання меморандуму про співпрацю з відділом освіти Великодедеркальської громади. Адже там немає відповідної кількості педпрацівників, а на території Шумської ОТГ їх 657. То ж доцільно об’єднатися і мати один центр на дві громади. Також перед початком сесійного засідання міський голова Володимир Плетюк та секретар міської ради вручили засоби захисту для працівників Первинної медико-санітарної допомоги громади, Шумській підстанції №5 екстреної медичної допомоги, соціальним працівникам, відділу освіти, культури, молоді та спорту (для садочків громади). Таку допомогу – «Скриньки здоров’я громади» – міська рада отримала в рамках програми «U-LEAD з Європою» спільно з Міжнародним Благодійним Фондом «Карітас України» за Проєктом «Підтримка об’єднаних територіальних громад у боротьбі з пандемією COVID-19».