Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

Хто такі громадські радники?

Дата: 29.10.2019 10:38
Кількість переглядів: 655

Фото без опису

 

Попри те, що в обласних центрах та великий містах України рівень доступу до професійних юристів доволі високий, чимало мешканців віддалених сіл, маленьких населених пунктів, вразливі та закриті спільноти, малозабезпечені громадяни не мають можливості в будь-який момент потрапити до таких спеціалістів. Це змушує шукати інші шляхи отримання правової допомоги. 

Громадські радники – це люди, які можуть не мати юридичної освіти, проте пройшли спеціальне навчання з базових правових питань та отримали відповідні свідоцтва. Перш за все, це активні та небайдужі волонтери, озброєні правовими знаннями та навичками, які вони готові задіяти в своїх громадах.

Громадські радники уважно вивчають наявну правову проблему та перенаправляють до компетентної інституції або надають правову інформацію, яка допоможе людині розв’язати її самостійно. Поради, зауважимо, можуть стосуватись як конкретної особи, так і громади в цілому.

Громадські радники стоять найближче до людей – спілкуються зрозумілою мовою, розуміють труднощі та проблеми, активно задіяні в житті громад та виконують свої функції безкоштовно. Вони допомагають вирішувати проблеми у правовому полі та створюють навколо себе критичну масу правообізнаних людей.  Сьогодні в Україні діють 137 громадських радників, які об’єдналися в організацію «Асоціація громадських радників України». Розбудову спільноти громадських радників підтримують спільно Міжнародний фонд «Відродження», Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку та Міністерство юстиції України.

На Тернопільщині громадські радники діють в обласному центрі та с. Почапинці.  

Функції, які виконують громадські радники

 

Громадський радник не замінює фахового юриста: не вирішує складних юридичних питань, не надає консультацій, не представляє інтереси клієнтів в судах. Втім, розуміє правові проблеми, може порадити алгоритм дії в тому чи іншому питанні, розуміє, як працюють органи місцевого самоврядування, вміє «прочитати» фінансовий документ або написати звернення.

Громадський радник знає, як працює система правосуддя, які існують провайдери правової допомоги, і розуміє, до якої інституції необхідно звернутись людям, щоб швидко і якісно отримати професійну правову послугу.

До громадських радників можуть звертатися за порадою та допомогою не лише окремі громадяни, але й представники місцевої влади, яким потрібні підказки у процесах реформування, децентралізації, комунікації тощо. Громадські радники можуть ініціювати та реалізовувати позитивні зміни в своїх містах та селах, отримати підтримку від держави та громади.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь