У Шумській ОТГ триває обговорення щодо облаштування територій майбутнього громадського простору в парку «Соснина»

Дата: 01.04.2019 09:45

1. Результати огляду та оцінки території майбутнього громадського простору

Під час робочої зустрічі 15 березня консультанти разом з активом громади провели оцінку території майбутнього громадського простору на місці, обговорили переваги й недоліки теперішнього стану відпочинкової зони «Соснина». Протягом останніх двох років громада вже здійснила значний обсяг робіт з реконструкції ставку і частину робіт з благоустрою (мощення набережної, будівництво підпірної стіни, встановлення лавок). З одного боку, значно покращено умови для відпочинку громади, а з іншого боку – вже неможливо виконати більш сучасні й оптимальні рішення з благоустрою (напр., більш якісне та красиве мощення, встановлення амфітеатру).

Результати оцінки теперішнього стану відпочинкової зони підсумовано за допомогою  SWOT-аналізу, узагальнені результати представлено в таблиці нижче.

Сильні сторони:

• гарні природні умови (ліс та водойма, дикі тварини: бобри, лебеді);
  • територія має історичну цінність (у лісі поблизу розташоване древнє городище);
  • вже наявне тверде покриття та пляж;
  • поруч наявні лінії електропередачи;
  • зручне транспортне розташування;
  • зона відпочинку вже користується значною популярністю навіть у вечірній час;
  • регулярно проводяться різноманітні заходи (День молоді, Івана Купала, літні дискотеки);
  • високий попит на комфортні місця для відпочинку;
  • є wifi.

Слабкі сторони:

• відсутність урн, баків для роздільного збору відходів;
  • недостатня кількість лавок;
  • відсутність питної води та належних санітарних умов (туалетів);
  • немає парковки;
  • немає сховищ від дощу (альтанок, облаштованих місць)
  • відсутність водних активностей;
  • після спускання води і чистки ставку у ньому майже немає риби та раків;
  • ще не створене комунальне підприємство.

Можливості:

• можливість вирішення всіх проблем, пов’язаних із неналежними санітарними умовами та благоустроєм;
  • включення ставку в туристичний маршрут;
  • отримання співфінансування від DOBRE;
  • підтримка підприємців (можливе співфінансування деяких заходів);
  • можливість проведення толоки, є людські ресурси;
  • можливість розвитку туризму, прокладання екостежки, організація екоквесту.

Загрози:

• вандалізм (камеру одного разу вже вкрали);
  • проблеми з правом власності на територію що в лісі (громаді належить лише вузька берегова зона);
  • фінансові обмеження для втілення всіх ідей;
  • критичне зниження рівня води.

1. Візуалізація бачення громади щодо розвитку громадського простору

Враховуючи поточну ситуацію на території зони відпочинку «Соснина» та приклади креативних рішень для громадських просторів з українського та міжнародного досвіду  представники громади обговорили в групах та схематично зобразили, які саме об’єкти/рішення вони хотіли б втілити у зоні відпочинку-громадському просторі.

Зокрема, та території зони відпочинку планується передбачити (фото схематичного малюнку нижче) такі об’єкти:

• відновити стелу на вході до зони відпочинку та встановити символічну браму по стежці до городища;
  • парковку для автомобілів на в’їзді до зони відпочинку;
  • санітарні зони (2 туалети та баки роздільного збору відходів);
  • фотозони;
  • пляжну зону;
  • місце для великого вогнища;
  • альтанки з мангалами;
  • велика альтанка/навіс;
  • містки для рибалок;
  • дитячу ігрову зону;
  • збільшити кількість лавок;
  • відновити/реконструювати дерев’яні скульптури міфічних персонажів по стежці від ставка до лісу (декілька збереглися у поганому стані);
  • зону торгівлі для розміщення пересувних торгових точок (яток) для продажу наїдків та сувенірів;
  • причал для катамаранів на понтонах;
  • цікавий об’єкт чи декілька, що буде додатковою принадою для приваблення туристів.

[1Фото без опису

Фото без описуЯкщо виникнуть додаткові ідеї/пропозиції щодо бачення створення громадського простору на острові, особливо в тих мешканців громади, які не були присутні на першій зустрічі, потрібно повідомити про це координатору проекту від громади Ігорю Ткачуку (лист на адресу waybeto83@meta.ua) до 12 квітня.