Рада регіонального розвитку у м. Шумськ
Засідання Ради регіонального розвитку Шумщини, яке відбулося 05 лютого, було спрямоване не лише на підведення підсумків, а й на розробку стратегії розвитку району та громади на найближчих три роки. Адже саме на такий термін нині розробляють стратегічне планування провідні компанії у всьому світі.
Головними темами засідання стали питання проведення в районі ключових реформ, зокрема медичної та освітньої, створення привабливого інвестиційного середовища для розвитку підприємництва в районі. Не оминули під час засідання і питання децентралізації.
За словами очільника області Степана Барни, завдяки впровадженню реформи децентралізації влади власні доходи місцевих бюджетів зросли в кілька разів. Це дало змогу значно покращити інфраструктуру в громадах, стимулювати розвиток багатьох галузей економіки.
Голова обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що Шумщина одна з перших, хто втілив реформу децентралізації в життя, дана реформа здійснювалась для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини до громади, яка має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем. Децентралізація – це не лише перерозподіл грошей на місця, на задоволення самих невідкладних потреб громад, але і прийняття політичних та владних рішень, а також чіткий розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою.
«В об’єднаних громадах сьогодні найбільше ремонтуються школи, дитячі садочки, місцеві дороги. Адже для цього є відповідний ресурс, є лідери громад, які ведуть за собою людей, і повині мати відчуття відповідальності перед місцевими жителями», зауважив Степан Барна.
Основні напрямки проекту стратегії розвитку Шумської громади на період 2019-2021 років та про виконану роботу соціально економічного ровитку за період 2016-2018 років представив учасникам засідання Шумський міський голова Володимир Плетюк.
Підводячи підсумки засідання Ради регіонального розвитку Шумського району голова райдержадміністрації Юрій Головатюк наголосив: “Необхідно вибудувати чітку стратегію розвитку на майбутнє – запланувати на наступні роки навіть більше проектів ніж у попередні роки, щоб всі заклади, всі дороги, інфраструктурні об’єкти на території району відповідали високим стандартам. Це мають бути проекти, які поліпшать життя громад та нададуть їм можливість розвиватися.