Дата: 29.10.2016 14:22

Громадськість матиме можливість обговорити стратегію розвитку Шумської ОТГ і внести свої пропозиції. Про це йшлося на засіданні робочої групи, яка працює над створенням стратегії розвитку Шумської об'єднаної територіальної громади. Уже визначено стратегічні та операційні цілі і конкретні завдання. За основу брали ресурси і можливості, які доступні на території громади і міська рада може безпосередньо на них впливати. З часом будуть затверджені конкретні строки виконання і відповідальні особи, адже стратегія розвитку не папір, який припадатиме пилом, а реальне бачення того, що і як можна зробити для комфортного проживання на території Шумського ОТГ. Ми вже повідомляли, що даний проект реалізовують у рамках польсько-канадської програми підтримки демократії, яка передбачає збільшення участі громадян у стратегічному плануванні. Два дні з робочою групою працювали керівник проекту Аліція Стахов'як та консультант Ігор Гірчак, які вже не вперше у Шумську. Також до роботи залучили польського консультанта Мірослава Ольчака, який допомагав розібратися у тому, як можна покращити надання вже існуючих послуг у Шумській ОТГ. У п'ятницю доволі багато часу присвятили сфері надання адміністративних послуг, а в суботу працювали у двох групах. Перша вивчала те, як можна реально вплинути на поліпшення функціонування мережі транспортного сполучення на території Шумської ОТГ, а друга вивчала проблему поводження населення з твердими побутовими відходами, що є дуже важливо для кожного мешканця громади.

На основі презентаційних робіт буде запропоновано детальний план дій щодо покращення надання послуг. Секретар міської ради Людмила Павленко щиро подякувала керівнику проекту та консультантам за допомогу і підтримку, а пані Аліція Стахов'як наголосила на тому, що робоча група є доволі ефективною, а її робота є плідною, це навіть підтверджує той факт, що у суботу на її засідання прийшло багато людей, викроївши свій приватний час для того, щоб перейнятися проблемами громади та їх вирішення. Такий ентузіазм і розуміння ситуації є похвальними, адже це означає, що шумчанам не байдуже, як далі буде розвиватися об'єднана громада. А ще, у рамках проекту, для поліпшення знань та обміну цінним досвідом запросила чотирьох членів робочої групи до Польщі, у міста Кобилки та Мшонув. Нагадаємо, що у кінці вересня губернатори цих двох громад перебували у Шумську і ділилися власним досвідом.