Шумський район, Тернопільська область

«Пам’яті тих, що полягли під Крутами ».

Як сніги покриють землю
Рядном білим – не забудь
Спом’янути тую славу,
Що лишилась нам з-під Крут.

Дмитро Гавриш

З метою глибшого засвоєння історичних подій1918 – 1919 років та вшанування пам’яті українських вояків, що полягли в бою під Крутами у січні в Шумській ЗОШ I -III ступенів №1 були проведені заходи під гаслом : «Пам’яті тих, що полягли під Крутами ».

• Урок-реквієм «Загинуло 300 в нерівнім бою»;
  • Загальношкільний захід «Пам’яті тих, що полягли під Крутами » з використанням фото і відео матеріалів бойових дій на східному фронті України, а також проведено історичні паралелі про подвиг українських вояків – захисників Донецького аеропорту ім. С. Прокоф’єва.

Підготували цей захід лідери учнівського самоврядування. У залі зібралися ті, кому не байдужа доля України, пам'ять про її героїв. Полеглих патріотів вшанували хвилиною мовчання.

• Оформлення виставок «Лицарство Крут! Ваш чуєм зов – невтомно далі йти !».
  • Також лектори старшокласники підготували для 5-11 класів інформаційні повідомлення « На Аскольдовій могилі український цвіт » про бій за незалежність України під Крутами.