Шумська міська рада - об'єднана територіальна громада

Тернопільська область, Кременецький район

2020

 

Додаток 1

до рішення сесії

Шумської міської ради

№ 3311    від 18.12.2019 року

ПРОГРАМА

Соціального захисту населення  Шумської міської ради на 2020 рік

Паспорт програми

1

Назва програми

Програма соціального захисту населення Шумської міської ради на 2020 рік

2

Ініціатор розроблення програми

Виконком Шумської міської ради

3

Розробник програми

Виконком Шумської міської ради

4

Відповідальний виконавець програми

Виконком Шумської міської ради

5

Мета

Підвищення ефективності системи соціальної допомоги в громаді через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян для забезпечення їм гідного існування, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення конкретних заходів, спрямованих на надання адресної підтримки незаможним верствам населення, надання соціально-правової, трудової та медичної реабілітації особам з обмеженими фізичними можливостями, залучення до співробітництва громадських організацій, поліпшення становища людей з різними вадами.

6

Термін реалізації програми

2020 рік

7

Загальний обсяг фінансування, необхідного для реалізації програми

300 000 .00 грн.

8

Контроль за виконання (орган, уповноважений здійснювати контроль за виконанням)

Комісія з питань  питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку .

  1. Загальні положення

1.1. Програма соціальної допомоги на 2020 рік (далі – Програма) підготовлена відповідно до законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”, “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про жертви нацистських переслідувань”, “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні”, Указу Президії Верховної ради Української РСР від 29 березня 1990 року N 8985-XI “Про оголошення дня 26 квітня “Днем Чорнобильської трагедії”, Указу Президента України від 10 листопада 2006 року N 945/2006 “Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, Указу Президента України від 13 квітня 1999 року N 374/99 “Про День працівника соціальної сфери”, постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року N 99 “Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого, або особі, яка зобов’язалася поховати померлого”, а також керуючись Положенням про порядок надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян.

2. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

2.1. Фінансово-економічна криза відчутно позначилася на якості життя українців. Найбільше потерпають від бідності непрацездатні особи, особи з обмеженими фізичними можливостями. Вжиття системних заходів щодо підвищення якості життя незаможних верств населення та необхідність збереження пріоритетних напрямків соціального захисту, запобігання поглибленню бідності, на підставі виконання соціальних зобов’язань влади, дозволять реально підтримувати незаможні верстви населення громади, створити систему захисту населення від соціальних ризиків в умовах реформування соціальної сфери і підвищення якості життя, удосконалення законодавства з надання соціальних пільг та преференцій.

3. Мета Програми

3.1. Мета Програми – суттєве підвищення ефективності системи соціальної допомоги в громаді через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян для забезпечення їм гідного існування, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення конкретних заходів, спрямованих на надання адресної підтримки незаможним верствам населення, надання соціально-правової, трудової та медичної реабілітації особам з обмеженими фізичними можливостями, залучення до співробітництва громадських організацій, поліпшення становища людей з різними вадами.

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми.

4.1. Категорія громадян, на яких поширюється дія Програми: незаможні верстви населення, а також люди, які опинились в складних життєвих обставинах.

4.2. Пріоритетні завдання:

4.2.1. надання адресної матеріальної допомоги важкохворим громадянам, учасникам АТО;

4.2.2. Допомога  на поховання непрацюючих громадян та громадян без рідних.

4.3. Фінансування заходів щодо виконання Програми здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету із залученням інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

4.4. Видатки на виконання заходів Програми щороку будуть передбачатися при формуванні показників міського бюджету, виходячи з реальних можливостей.

4.5. З метою системного аналізу реалізації Програми проводитиметься щорічний моніторинг виконання передбачених заходів.

5. Координація та контроль за ходом виконання Програми

5.1. Виконання Програми забезпечується органами виконавчої влади за рахунок коштів міського бюджету з урахуванням його можливостей у  бюджетному році в межах асигнувань, передбачених на соціальний захист та соціальне забезпечення.

5.2. Виконання заходів Програми дасть змогу посилити соціальний захист населення та дозволить реально підтримати життєздатність найбільш вразливих мешканців громади.

5.3. До Програми можуть бути внесені зміни та доповнення з урахуванням прийнятих нормативних актів.

  1. Напрями діяльності, пріоритетні завдання та заходи програми.

Назва напряму діяльності та пріоритетні завдання

Перелік заходів програми

Строк виконання заходу

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість) тис. грн.

Очікуваний результат

 
               

 

1

Фінансова підтримка окремих категорій громадян щодо посилення соцзахисту незахищених верств населення.

Допомога на лікування важкохворим

2020

Міський бюджет

300 000.00

Посилення соцзахисту  малозабезпечених та інших незахищених верств населення, що опинилися в складних життєвих ситуаціях.

 

2

Допомога учасникам АТО в сумі 5000 грн.

2020

Міський бюджет

 

3

Допомога  на поховання непрацюючих громадян та громадян без рідних в сумі 2000 грн.

2020

Міський бюджет

 

ВСЬОГО:

        300 000 ,00 тис.грн  

 

 

                               

 

 

Секретар міської ради                                                                                  Л.В.ПАВЛЕНКО

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь