Методичні об'єднання вихователів дошкільних навчальних закладів та вихователів груп продовженого дня

Дата: 26.01.2017 20:36

25 січня проведено засідання методичного об’єднання для вихователів дошкільних навчальних закладів у дитячому ясла-садку «Сонечко» м. Шумськ на тему «Правове виховання дошкільників як обов’язкова умова формування життєвої компетентності особистості». Із основним повідомленням по темі семінару виступила методист дитячого закладу Блажеюк Н.Ф. Вона проаналізувала основні нормативні документи, які регламентують правову освіту дошкільнят, познайомила із особливостями проведення занять для дошкільників.

Наталя Федорівна провела інтерактивну ділову гру «Педагогічний ринг».  Дві команди, у які увійшли учасники семінару,   змагалися  на краще знання нормативних документів , придумували ситуації, знаходили шляхи вирішення їх, ставили запитання для суперників на визначену тему, планували заходи до Дня захисту дітей. Вихователі повинні були проявити активність, ерудованість, артистизм , оригінальність, почуття гумору.

У програмі засідання відбувся перегляд відео-заняття на тему «Мандрівка у країну прав», проведеного із вихованцями середньої групи вихователем Яськевич Тетяною Леонтіївною .

Про забезпечення права рівного доступу до якісної  дошкільної освіти дітей із особливими освітніми потребами розповіла методист відділу освіти, молоді та спорту  Шумської міської ради Макаровська В.Г.

Також, проведено методичне об’єднання на базі центру позашкільної роботи вихователів груп продовженого дня. Засідання мало практичну спрямованість. Методист Макаровська В.Г. звернула увагу на удосконалення професійної компетентності  вихователя групи  продовженого дня в контексті оновлення виховного простору. Вихователь Шумського НВК Романів К.О. провела  з педагогами  ігровий тренінг на розвиток уваги та пам’яті в учнів початкових класів. Про  особливості проведення та планування фізкультурно-оздоровчих занять на групі продовженого дня розповіла вихователь ГПД  Шумської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Божук Н.Ю..  Мельничук А.Р., вихователь Суразького НВК,  познайомила присутніх із проблемами та шляхами  їх розв’язання при організації  роботи у різновіковій групі .

Цікаво пройшов майстер-клас від керівників гуртків центру позашкільної роботи  Бойко В.А. та  Німанчук О.М. . Вихователі вчилися виготовляти вироби технікою паперопластики (ялинки, паперові квіти, казкові персонажі),  з ниток (обереги для воїнів АТО),  паперу (святкові листівки), з підручних матеріалів (квіти, півники).