Шумський район, Тернопільська область

Гості з Польщі поділилися досвідом, як зробити громаду багатою, а життя її мешканців – якісним та комфортним

Про це ішлося на засіданні робочої групи, яка працює над створенням Стратегії розвитку громади на найближче десятиріччя. Нагадаємо, що у вівторок Шумська об’єднана громада зустрічала поважних гостей - польську делегацію на чолі з бургомістрами м.Кобилкі та м.Мшонув Робертом Рогускі та Гжегошем Куреком. На шляху реформ органів місцевого самоврядування Україна взяла за приклад саме польську модель, тому цікаво було послухати, як це відбувалося у сусідній державі. Члени робочої групи аналізували, що позитивного можна перейняти для себе, яких помилок не варто допускатися і яких законодавчих змін варто добиватися від центральної влади, аби процес децентралізації був повноцінним, а громади могли якісно функціонувати. Як це відбувалося у Польщі, і що закордонні сусіди радять нам, шумчанам? Слідкуйте за новинами на сайті громади – найближчими днями – детальніший звіт про приїзд польської делегації.