Шумська міська рада підтримала європейську ініціативу «Угода мерів»

Дата: 07.11.2017 13:04

5 жовтня сесія Шумської міської ради своїм рішенням підтримала європейську ініціативу «Угода мерів».

Від імені територіальної громади міста рада уповноважила міського голову Володимира Плетюка підписати «Угоду мерів».

Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, що має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.

Підписавши Угоду Мерів, місто Шумськ взяло на себе добровільні зобов’язання щодо скорочення викидів CO2 щонайменше на 20% шляхом запровадження в себе на території енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії, сприяючи таким чином розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Для досягнення цієї мети Шумська міська рада зобов’язалася:

– провести інвентаризацію базового рівня викидів CO2 на своїй території упродовж року з дати підписання Угоди;

• підготувати та представити План Сталого Енергетичного Розвитку із описом послідовних та реальних кроків для досягнення мети Угоди, який має схвалити міська рада протягом року з дня приєднання до Угоди Мерів;

– через кожні 2 роки, після затвердження Плану Дій, звітувати про поточний стан його реалізації та досягнуті проміжні результати;

- просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади, шляхом проведення Місцевих Днів Енергії у місті.

До Угоди Мерів інституційно долучена Європейська Комісія, яка забезпечує підписантам повну необхідну підтримку та суспільну видимість. Європейська Комісія заснувала та фінансує Офіс Угоди Мерів, що допомагає підписантам у просуванні їхніх локальних ініціатив.

На сьогоднішній день Угоду підписали більше півсотні міст України. Серед них Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Вінниця, Київ, Черкаси, Кривий Ріг, Запоріжжя, Луганськ, Маріуполь та інші. А тепер серед них і місто Шумськ.

Більше інформації про європейську ініціативу «Угода мерів» можна дізнатися за посилання: http://www.soglasheniemerov.eu/Podpisanty.html?city_id=9367&overview