Шумський район, Тернопільська область

Плату за використані енергоносії та утримання технічного персоналу хочуть перекинути на місцеві бюджети

Про те, як далі мають розвиватися освітні заклади, які функціонують на території Шумської об`єднаної громади, ішлося на нараді, яку міський голова Володимир Плетюк провів з працівниками відділу освіти, молоді та спорту міської ради.

Справа в тому, що у проекті бюджету на наступний 2017 рік передбачено, що за використані енергоносії та утримання технічного персоналу у навчальних закладах платитимуть місцеві бюджети. А для них ця ноша непосильна, оскільки, за попередніми підрахунками, на такі цілі лише по школах громади потрібно близько 15 млн грн. А це – майже річний бюджет. А ще є ЦПР, ДЮСШ та садочки. Звичайно, що на  місцях плекають надії на те, що на вищих рівнях влади переглянуть таку бюджетну пропозицію, адже це – проблема усіх місцевих бюджетів держави. Та, разом з тим, потрібно бути готовими до різних варіантів.  Тому міський голова Володимир Плетюк має намір провести ряд зустрічей у селах громади, на які запрошує людей прийти максимально для того, щоб отримати як найповнішу інформацію про те, скільки коштів іде на утримання навчального закладу у їхньому селі, проаналізувати і прийняти спільне рішення.

Нагадаємо, що досі усі витрати на утримання освітньої галузі брала на себе держава, а тепер у верхах вирішили залишити для себе лише фінансування оплати праці педагогічних працівників, а енергоносії та технічний персонал у проекті Держбюджету на 2017 рік запланували передати на опіку місцевих бюджетів.